Lidojumu slēgšana lidostā Rīga ietekmējusi vismaz 9 000 pasažieru

Autors: Db.lv
2010. gada 16. aprīlis plkst. 8:28

Lidosta Rīga apkalpo vidēji 13 000 – 14 000 pasažieru dienā un lidojumu slēgšana varētu ietekmēt vismaz 9000 pasažieru, LNT raidījumam 900 sekundes sacīja lidostas Rīga preses sekretārs Mārtiņš Langrāts. Tiem, kas plāno ceļot, viņš ieteica izvēlēties citu transporta veidu vai ceļojumu atlikt uz vēlāku laiku.

Viņš atzina, ka lidostā patlaban situācija ir neraksturīga ikdienas normālai darbībai un cilvēku ir vairāk, taču nevarot teikt, ka tā ir pārmērīgi saspīlēta, jo daudzi cilvēki ir informēti par notiekošo. Jaunāko informāciju M.Langrāts aicināja meklēt lidsabiedrību un lidostas interneta lapās vai zvanīt uz uzziņu tālruni 1187.

Db.lv jau ziņoja, ka Īslandes vulkāna izvirduma pelnu dēļ Latvijā slēgta gaisa telpa. Tas nozīmē, ka starptautiskajā lidostā Rīga atcelti visi reisi no pusnakts līdz  16.aprīļa, plkst.18.

Pelnu mākonis, kas izveidojies saistībā ar Īslandes vulkāna izvirdumu, jau atrodas virs Baltijas jūras Kurzemes piekrastē, un dienas laikā tas virzīsies austrumu virzienā. Paredzams, ka tas virs Latvijas būs līdz plkst.21, LNT raidījumā 900 sekundes piektdien no rīta teica sinoptiķe Santa Buholce.

Ņemot vērā daļiņu izkliedi, veselībai bīstamu apstākļu nav, neērtības būs vien tiem, kas grasījās kur lidot, viņa norādīja. Jau vēstīts, ka lidostā Rīga satiksme slēgta pilnībā līdz ar visu Latvijas gaisa telpu līdz piektdienas plkst.18. Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards, kas no rīta sazinājies ar atbildīgajiem dienestiem, Latvijas Radio informēja, ka pagaidām šis lēmums ir spēkā un turpmākās izmaiņas būs atkarīgas no situācijas un meteoroloģiskajām prognozēm. Pēc viņa vārdiem, iespējamais lietus var situāciju gan uzlabot, gan pasliktināt.

Atslēgvārds