Lidosta konkursā izvēlējusies par 40% dārgāku piedāvājumu

Autors: Līva Melbārzde
2010. gada 01. oktobris plkst. 11:56

TTS AVIO gatava pārsūdzēt Starptautiskās lidostas Rīgas konkursa par transfēra pasažieru bagāžas pārbaudes kompleksa projektēšanu un piegādi rezultātus.

Par to Db.lv informēja TTS AVIO kompānijas pārstāvji. Latvijas un Vācijas kompāniju apvienība uzskata, ka konkursā zaudējusi nepamatoti, jo Lidosta Rīga izvēlējusies par 40% dārgāku piedāvājumu no Lielbritānijas kompānijas Logan Teleflex, maksājot par to teju 1.1 milj. eiro, lai gan TTS AVIO bijis gatavs nodrošināt šo pakalpojumu par 755 tūkst. eiro. «Lidostas lēmums ir negaidīts un šokējošs, jo mēs pēc sava piedāvājuma izteikšanas gaidījām atbildi vairāk nekā trīs mēnešus, šajā periodā atbildot uz visiem lidostas uzdotajiem jautājumiem, tai skaitā nosūtot visas nepieciešamās licences,» sacīja TTS AVIO prezidents Juris Legzdiņš.

Viņa pārstāvētā kompānija šajā biznesa strādā jau vairāk nekā 15 gadus un tai esot pieredze gan Eiropas Savienības, gan ASV tirgos. Līdzīgas iekārtas Lidostas Rīga pasūtījumam tā uzstādījusi arī Frankfurtes un Drēzdenes lidostās. «Varbūt publiski tas izskatās šokējoši, ka Lidosta Rīga nav pieņēmusi par 40% lētāku piedāvājumu, bet TTS AVIO nevarēja izpildīt vairākas konkursa kvalifikācijas prasības, tajā skaitā nevarēja pierādīt, ka viņiem ir tiesības konkrētās iekārtas tirgot un veikt to garantijas apkalpošanu. Savukārt Logan Teleflex ir kompānija ar pasaules vārdu, kas jau ilgstoši specializējas tieši šādos pasūtījumos un apkalpo lielāko daļu Eiropas lidostu,» Db.lv skaidroja Lidosta Rīga preses sekretārs Mārtiņš Langrāts.

Izsludinātajā Lidostas Rīga konkursā uzvarētājam jāprojektē transfēra pasažieru bagāžas pārbaudes komplekss un jāpiegādā bagāžas drošības pārbaudes rentgena iekārtas un konveijera līnija.