Lidosta Rīga ieņem 96. vietu pasaules lidostu topā

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 08. aprīlis plkst. 12:08

VAS Starptautiskā lidosta Rīga otro reizi iekļuvusi pasaules lidostu top 100 reitingā pēc starptautiskajos reisos apkalpoto pasažieru skaita nedēļas laikā, DB informēja lidostas pārstāvis Mārtiņš Langrāts.

Rīga ir ierindojušies 96.vietā noslogotāko pasaules lidostu reitingā, laika posmā no 29.marta līdz 4.aprīlim. šajā laika posmā bija pieejami 68,84 tūkst. sēdvietu starptautiskajos izlidojošajos reisos.

Valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters norāda: «Iekļūšana pasaules lidostu simtniekā pēc vietu kapacitātes starptautiskajos izlidojošajos reisos parāda ne tikai Rīgas kā tūrisma un darījumu braucienu galamērķa potenciālu, bet arī starptautiskās lidostas Rīga veiksmīgo sasniegumu kā reģiona tranzīta centram.»

Jau vairākus gadu desmitus šī topa līderis ir Hītrovas lidosta Londonā, kas apkalpo vairāk nekā 800 tūkstošus sēdvietu starptautiskajos izlidojošajos reisos nedēļā. Pirmajā trijniekā ierindojusies arī Parīzes Šarla de Gola lidosta un Honkongas starptautiskā lidosta Ķīnas Tautas Republikas Honkongas īpašajā administratīvajā rajonā.

Ar 500 līdz 600 tūkstošiem pieejamām sēdvietām nedēļā seko Frankfurtes starptautiskā lidosta, Dubaijas lidosta Apvienotajos Arābu Emirātos, Singapūras Čangi lidosta un Amsterdamas starptautiskā lidosta.

OAG Aviation Solutions apkopo datus par vairāk nekā 1000 lidostām visā pasaulē.
 

Atslēgvārds