Lidosta samazināšot airBaltic virszemes pakalpojumu izmaksas

Autors: Žanete Hāka
2010. gada 18. augusts plkst. 17:20

Latvijas nacionālā lidsabiedrība Air Baltic Corporation (airBaltic) un VAS Starptautiskā lidosta Rīga parakstītais saprašanās memorands paredz gan iekrājušo parādu atmaksu, gan izmaksu samazināšanu par virszemes pakalpojumiem, strauji pieaugot airBaltic pasažieru skaitam lidostā, atsaucoties uz lidostas valdes locekli Jāni Ķuzuli, raksta LETA.

Viņš arī skaidroja, ka memoranda parakstīšana nozīmē ārpus tiesas vienošanās nepieciešamību un patlaban tiekot gatavots mierizlīgums abu pušu prasībām tiesā.

airBaltic nav problēmas ar apkalpoto pasažieru skaita palielināšanu, jo šodien publiskotie statistikas dati liecina, ka airBaltic jūlijā pārvadājusi 367 343 pasažierus, kas ir par 24% vairāk nekā tajā pašā periodā iepriekšējā gadā.

Db.lv jau rakstīja, ka starptautiskā lidosta Rīga varētu pārskatīt maksu par virszemes pakalpojumu sniegšanu Latvijas aviokompānijai airBaltic gadījumā, ja aviokompānija gadā sasniegs trīs miljonus apkalpoto pasažieru Rīgas lidostā, iepriekš aģentūrai BNS sacīja J. Ķuzulis.

2009.gadā airBaltic pārvadāja nepilnus 2,76 miljonus pasažieru.