Lidosta zem Lužkova spārna

2009. gada 13. oktobris plkst. 13:53

Lidostas Vnukovo līdzīpašnieks Vitālijs Vancevs gatavs pārdot 49 % operatora Vnukovo hendling Maskavas pašvaldībai, kura tās novērtējusi ap simboliskiem 500 tūkstoš rubļiem.

Šādu piedāvājumu pašvaldībai iesniedzis pats Vancevs pagājušajā nedēļā, ziņo Vedomosti.ru.
Patlaban 25 % plus viena Vnukovo hendling akcija pieder a/s Lidosta Vnukovo (75 % tās akciju pieder pašvaldībai, pārējās – Vancevam), 50 % - a/s Starptautiskā lidosta Vnukovo, bet 25 % mīnus viena akcija – kādai no Vanceva struktūrām.

Paredzams, ka darījuma rezultātā Vanceva struktūra pilnībā pārdos savas akcijas, bet Starptautiskā lidostas Vnukovo daļa saruks līdz 25 % plus viena akcija. Par pircēju var kļūt Lidosta Vnukovo, kuras daļa pieaugs līdz 75 % mīnus viena akcija, informēja Vancevs. To ir apstiprinājis arī Maskavas transporta un sakaru departamenta vadītājs Vasīlijs Kičedži. Jautājums par akcionāru maiņu tikšot lemts tuvākajā Lidosta Vnukovo direktoru padomē.

Vnukovo hendling ir starpnieks starp aviokompānijām un pakalpojumu piedāvātājiem. Kompānijas noslēgto līgumu kopējā summa ir aptuveni 30 miljardi rubļu.