Transports un loģistika

Lidostas ieņēmumi no drošības maksām – 2,1 miljons

Jānis Rancāns, 20.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajos sešos mēnešos lidostas ieņēmumi no drošības maksām veidojuši 2,1 miljonu latu, bet iegūtie līdzekļi tiek novirzīti Drošības departamenta izdevumiem un ar drošības pasākumu veikšanu saistītiem investīciju projektiem.

«Nauda tiek izlietota drošības darbinieku atalgojumam, apmācībām, transporta nodrošināšanai un uzturēšanai, sakaru izdevumiem, materiālu, rezerves daļu iegādei gan rentgeniem, gan citām drošības iekārtām. Tāpat līdzekļi nepieciešami rokas bagāžas rentgenu, arkveida metāldetektoru, sprāgstvielu detektoru iegādei atbilstoši esošajām drošības prasībām, kas nemitīgi mainās un tiek paaugstinātas,» skaidro lidosta.

Lidosta arī informē, ka turpmāk aviokompānijas Ryanair pasažieri lidostas Rīga drošības maksu varēs apmaksāt divos pašapkalpošanās kioskos, kas izvietoti izlidošanas zālēs E un C netālu no pasažieru drošības kontrolēm. Apmaksu iespējams veikt, izmantojot bankas maksājumu karti, bet, veicot apmaksu pašapkalpošanās kioskā, pasažieris saņems kuponu, kas būs jāuzrāda pie drošības kontroles.

Lidosta atgādina, ka, sākot ar šā gada 1. janvāri, stājās spēkā jauna kārtība, kādā tiek iekasēta nodeva par lidostā īstenotajiem drošības pasākumiem. Visas lidostā Rīga strādājošās aviosabiedrības, izņemot Ryanair, ir piekritušas drošības nodevu iekļaut biļetes cenā.

Tiem Ryanair pasažieriem, kuri biļetes iegādājušies pēc 2012. gada 1. janvāra, pirms izlidošanas ir jāveic drošības nodevas samaksa 7 eiro jeb 4,92 latu apmērā. Apmaksu skaidrā naudā lidostā var veikt gan latos, gan eiro. No drošības maksas ir atbrīvoti tranzīta un transfēra pasažieri, kā arī tie pasažieri, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu.

Komentāri

Pievienot komentāru