Lidostas Rīga pasažieru skaits pirmajā pusgadā pieaug par 10%

2009. gada 22. jūlijs plkst. 13:10

Starptautiskā lidostas Rīga tranzīta un transfēra pasažieru pieaugums sasniedzis 319%, uz šiem pasažieriem lidosta plāno pastiprināti koncentrēties arī nākamajos gados.

Par to Db.lv informēja Starptautiskās lidostas Rīga preses sekretārs Mārtiņš Langrāts. Šā gada pirmajos sešos mēnešos lidostas Rīga apkalpoto pasažieru skaits ir pieaudzis par aptuveni 10 %, salīdzinot ar 2008.gada pirmo pusgadu, apkalpojot vairāk nekā 1.8 milj. pasažieru jeb 60% no visās Baltijas lidostās apkalpotajiem pasažieriem. Pirmajā pusgadā starptautiskā lidosta Rīga ir viens no līderiem Eiropas lidostu saimē, kas uzrāda straujāko apkalpoto pasažieru skaita pieaugumu, būdams izņēmums kopējā aviācijas nozares lejupslīdes tendencei.

 «Šie skaitļi ir būtiski, jo pierāda, ka Starptautiskā lidosta Rīga šobrīd ir viens no eksportspējīgākajiem Latvijas produktiem,» rezultātus paskaidro  VAS Starptautiskā lidosta Rīga valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters.

Strauji turpina augt transfēra un tranzīta pasažieru skaits. Salīdzinot šā gada pirmajā pusgadā apkalpoto transfēra un tranzīta lidotgribētāju skaitu ar 2008. gada analogu laika posmu, pieaugums ir 319 %. 2008. gada pirmajā pusgadā transfēra un tranzīta īpatsvars no apkalpoto pasažieru kopskaita veidoja 7 %, bet šā gada pirmajā pusgadā jau – 29.8%. Arī Starptautiskās lidostas Rīga attīstības stratēģija paredz koncentrēties tieši uz tranzīta pasažieru apkalpošanu.