Lidsabiedrības turpinās pelnīt 

Palielināsies pasažieru skaits, kompāniju apgrozījums un peļņa, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Egons Mudulis, 10.1.2018

Foto: freeimages.com

Tādas prognozes par nozares attīstību 2018. g. nule kā izteikusi Starptautiskā gaisa transporta asociācija (IATA). Kopējais jomas kompāniju apgrozījums pasaulē pieaugs par 9,4% līdz 824 miljardiem USD, bet peļņa palielināsies par 11,3% līdz 38,8 miljardiem USD. Savukārt pasažieru skaits augs par 6% līdz 4,3 miljardiem, bet vidējā peļņa par vienu pasažieri palielināsies no 8,45 USD līdz 8,90 USD.

Arī kravu šogad tiks pārvadāts vairāk nekā pērn, proti, šajā ziņā kāpums par 4,5% līdz 62,5 milj. t. Tai pašā laikā izaugsme abos sektoros šogad nav paredzama tik strauja kā aplēses par pērno gadu, kad pasažieru skaits salīdzinājumā ar 2016. g. palielinājās par 7,5%, bet kravu apjomi par 9,3%.

Kaut arī šogad augs izmaksas, spēcīgs pieprasījums, efektivitāte un samazināti procentu maksājumi palīdzēs lidsabiedrībām uzlabot rentabilitāti. Tiek lēsts, ka tā jau ceturto gadu būs augstāka par vidējo rādītāju nozarē, kas ir 7,4%, 2018. g. sasniedzot 9,4%. «Šie ir labi laiki globālajai gaisa transporta nozarei,» norādījis IATA ģenerāldirektors Aleksandrs de Žuniaks (Alexandre de Juniac).

Viņš atzīmē, ka šobrīd ceļo vairāk cilvēku nekā jebkad, kravu gaisa pārvadājumu pieprasījums ir augstākais pēdējos 10 gados, aug nodarbinātība, tiek atvērti jauni maršruti, un lidsabiedrības sasniedz ilgtspējīgu rentabilitāti. Tai pašā laikā nozarei netrūkst arī izaicinājumu, proti, aug degvielas cenas, darbaspēka un infrastruktūras izmaksas.

Visu rakstu Lidsabiedrības turpinās pelnīt lasiet trešdienas, 10.janvāra laikrakstā Dienas Bizness.