Būve

Līdz 2019.gadam Akropoles būvniecībā investēs 100,2 miljonus eiro

Zane Atlāce - Bistere, 07.04.2017

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Maskavas ielā 257 pilnā apmērā uzsākti daudzfunkcionālā tirdzniecības centra Akropole būvdarbi. Projekta ģenerāluzņēmējs ir SIA Merks un darbus plānots pabeigt 2019. gada janvārī.

Tirdzniecības centrā Akropole tiks apvienoti populārākie pasaules un Latvijas zīmoli, kā arī tiks piedāvātas plašas izklaides iespējas – slidotava, kinoteātra komplekss, boulings, restorāni bērnu izklaides zona. Kopējā Akropole platība būs ap 98000 m2, no kuriem aptuveni 9000 m2 aizņems augstas klases biroju telpas. Akropole būvniecībā tiks investēti 100,2 miljoni eiro.

Pēc nesen īstenotā starptautiskā būvniecības konkursa kā ģenerāluzņēmējs projekta īstenošanai tika izvēlēts būvniecības uzņēmums SIA Merks. «Mūsu mērķis ir piedāvāt jaunu iepirkšanās un izklaides pieredzi, kas būs veidota izmantojot modernas arhitektūras un vēsturisko elementu sintēzi – šī būs vieta, kur ikviens varēs sajust Kuzņecova porcelāna fabrikas garu. Mēs esam gandarīti, ka projekts ir sasniedzis jaunu posmu tā attīstībā un būvniecības īstenošana pilnā apmērā šobrīd ir sākusies,» stāsta Akropole komunikācijas konsultants Ralfs Vīlands.

«Esam lepni, ka mūsu uzņēmums piedalās šajā iespaidīgajā projektā. Latvijas būvniecības nozarē šādi lielizmēra projekti var tikt uzskatīti par unikāliem un ne tik bieži sastopamiem, tādēļ tā ir ļoti aizraujoša un nopietna iespēja parādīt savu darbu īstenošanas kvalitāti,» komentē SIA Merks valdes priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš. Kā savu partneri, ģenerāluzņēmējs ir pieņēmis lēmumu piesaistīt Lietuvas uzņēmumu Mitnija UAB, kurš iepriekš ir veicis Akropolis tirdzniecības centru būvdarbus Viļņā, Kauņā un Klaipēdā.

Akropole ēkas tehnisko projektu ir izstrādājis arhitektu birojs Sarma & Norde arhitekti, kas ir viens no vadošajiem Latvijas arhitektu birojiem. Savukārt projekta tehnisko uzraudzību nodrošina uzņēmums SIA Būvuzraugi LV.

No 2016. gada novembra līdz šī gada martam tika īstenoti būvniecības sagatavošanas darbi, kas ietvēra pāļu dzīšanas darbus. Šī posma laikā tika iedzīti 2851 pāļi un šos darbus īstenoja būvniecības uzņēmums Skonto Būve.

Akropolis Group ir uzņēmumu grupa, kas pārvalda nekustamā īpašuma attīstītāju un tirdzniecības centru nomas un apsaimniekošanas uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Bulgārijā. Patlaban Akropolis Group pārvaldībā ir Akropoles iepirkšanās un izklaides centri Viļņā, Klaipēdā un Šauļos. Uzņēmums ir būvējis un attīstījis arī tirdzniecības centru Akropolis Kauņā, kuru 2008. gadā iegādājās Vācijas fonds.

Uzņēmumam pieder arī SIA Delano, kas pārvalda CanCan Pizza restorānu ķēdi, Delano pašapkalpošanās restorānus, Caif Café kafejnīcas un Apollo boulinga centru ķēdi.

Komentāri

Pievienot komentāru