Būve

Līdz Gaismas pils pabeigšanai atlikusi desmitdaļa darbu

Jānis Rancāns, 14.01.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēka jeb Gaismas pils ir uzbūvēta par 90%, tādējādi līdz ēkas pabeigšanai jāveic vien 10% būvdarbu. Turklāt būvniecības procesa laikā ir ieekonomēti aptuveni trīs miljoni latu, informē pilnsabiedrība Nacionālā Būvkompāniju apvienība (NBA).

Vienlaikus NBA noliedz sabiedrības par atklātību Delna izteiktos apgalvojumus, ka radušās šaubas par Gaismas pils pabeigšanu paredzētā termiņa ietvaros un ka būvnieki termiņus kavējuši jau iepriekš. «Uzsveram – būvdarbi norit un vienmēr ir noritējuši saskaņā ar darbu grafiku, kuru esam parakstījuši ar ēkas pasūtītāju. NBA vienmēr ir iekļāvusies noteiktajos termiņos, un tas ir palīdzējis būt tur, kur esam šobrīd – līdz ēkas pabeigšanai ir atlikuši tikai 10% būvdarbu,» sacīja NBA padomes loceklis A. Pauniņš.

Pilnsabiedrība gan atzīst, ka ekonomiskās krīzes ietekmes dēļ notika būvniecības tempu samazinājums, taču arī šajā periodā būvdarbi tika veikt saskaņā ar apstiprinātu grafiku.

NBA uzsver, ka līdz šim būvniecības procesā izdevies ietaupīt aptuveni trīs miljonus latu no valsts budžeta līdzekļiem. «Tas ir paveikts, veicot darbu optimizāciju un pārmērīšanu, tādējādi ietaupot vairākus miljonus latu, ko veido izmaksu samazinājums gandrīz visās pozīcijās,» norāda NBA. Savukārt Delna aizvadītā gada nogalē pavēstīja, ka Kultūras ministrija pēdējā pusotra gada laikā no LNB ēkas būvniekiem nav ieturējusi 2,66 miljonus latu.

Pilnsabiedrība atzīst, ka steidzami nepieciešams risinājums situācijai ar infrastruktūras iepirkumu, lai turpinātu veikt iekšdarbus, kuru pabeigšanai nepieciešama funkcionējoša infrastruktūra. Tomēr NBA ir pārliecināta, ka ēka apmeklētājiem un pilsētas viesiem tiks atvērta tam paredzētajā laikā.

Komentāri

Pievienot komentāru