Līdz jūlijam gatavos Rail Baltica II kopuzņēmuma dibināšanas dokumentus

2013. gada 11. aprīlis plkst. 14:35
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien Baltijas valstu transporta ministri parakstījuši deklarāciju par turpmāko sadarbību dzelzceļa projektu Rail Baltica II realizēšanā, informēja Satiksmes ministrijas pārstāvji.

Latvijas satiksmes ministrs Anrijs Matīss, Igaunijas ekonomikas un komunikācijas lietu ministrs Juhans Parts un Lietuvas satiksmes ministrs Rimants Sinkevičs deklarāciju parakstīja ikgadējās Baltijas valstu transporta ministru tikšanās laikā.

Dokumentā pausta pušu apņemšanās Rail Baltica II kopuzņēmumā aicināt kā līdzvērtīgiem partneriem piedalīties arī Polijai un Somijai un līdz jūlija beigām sagatavot kopuzņēmuma dibināšanas dokumentus. Lai šo mērķi minētajā laika periodā būtu iespējams sasniegt, ministri nolēma tuvāko mēnešu laikā tikties Igaunijā, uz šo pasākumu uzaicinot arī Polijas un Somijas ministrus – tikšanās laikā būtu jāvienojas par Rail Baltica IIkopuzņēmuma dibināšanas galvenajiem aspektiem.

Tikšanās laikā Lietuva informēja par savas šā gada otrajā pusē gaidāmās prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātēm transporta un sakaru jomā. Prezidentūras ietvaros paredzēts, ka septembrī Lietuvā tiks rīkota neformālā Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas Ministru padome, tāpat gada otrajā pusē paredzēts Austrumu partnerības Transporta forums.

Ministri vienojās arī par sadarbību 4.dzelzceļa paketes tiesību aktu tehniskā pīlāra izvērtēšanā, galveno uzsvaru liekot uz jautājumiem, kas saistīti ar Baltijai raksturīgo 1520 mm sliežu platumu un citām tehnoloģiskām atšķirībām no lielākās daļas Eiropas valstu.

Janvārī SM izsludināja atklātu konkursu uz Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica II Latvijas posma detalizētu tehnisko izpēti un ietekmes uz vidi novērtējumu.

Detalizētās tehniskās izpētes mērķis ir noteikt precīzu plānotās dzelzceļa līnijas Rail Baltica II novietojumu Latvijas teritorijā, tajā skaitā savienojumus ar ostu un lidostu, un veikt nepieciešamās izpētes un priekšdarbus dzelzceļa līnijas būvprojektēšanas, zemju atsavināšanas un būvniecības procesu uzsākšanai līdz 2020.gadam.

Konkursa uzvarētājam 28 mēnešos no līguma noslēgšanas dienas būs jāveic detalizēta tehniskā izpēte, ietverot ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sagatavošanu un tehnisko risinājumu sagatavošanu, finanšu un ekonomisko aprēķinu veikšanu. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām