Līdztiesība kļūst par aktīvu

2018. gada 20. februāris plkst. 11:06
Autors: Didzis Meļķis
Sadaļa: Darba vide
Dalies ar šo rakstu

Stratēģija dzimumu līdztiesības nodrošināšanai kompānijās tiek traktēta par komercnoslēpumu; līdztiesība atmaksājas arī biržā

Sekojot Ņujorkas apgabaltiesā iesniegtajai IBM sūdzībai, šo ceturtdien notiks tiesas sēde par to, vai kompānijas ilggadējā kadru daļas priekšniece Lindsija Reja Makintaira drīkst pāriet identiskā darbā uz konkurējošo Microsoft. Strīdus ābols šai procesā ir IMB atbildīgās amatpersonas padziļinātās zināšanas par kompānijas dzimumu līdztiesības un dažādības politiku.

Sūdzībā lasāms, ka L.R. Makintaira ar pēkšņo pāriešanu uz Microsoft praktiski tādā pašā amata pozīcijā ir pārkāpusi noslēgto nekonkurēšanas līgumu. Kompānijas bažas ir, ka līdz ar to konkurentiem kļūst pieejamas ilggadējās darbinieces divdesmit gados uzkrātās zināšanas par cilvēkresursu «dažādības datiem, stratēģijām un pasākumiem», lasāms iesniegumā tiesai. Praktiski runa ir par IBM nemateriālajiem aktīviem, kas šādi nonāk citās rokās, un saskaņā ar nekonkurēšanas līgumu prasība ir, lai L.R. Makintairai tiktu liegts gadu nodarboties ar līdzšinējam līdzvērtīgu darbu.

Abu nozares grandu saķeršanās ir epizode daudz plašākā tendencē, kad dzimumu pārstāvniecības ziņā dažādota un līdztiesīga vide tiek vērtēta jau kā viens no biznesa fundamentālajiem faktoriem praktiski jebkurā nozarē, ne vien IT. Dažādība darba vietā kā kvantificējams un izmērāms biznesa paredzamās ilgtspējas mērs ir vedinājusi pēc šā parametra attīstīt biržā tirgotos fondus (ETF).

Visu rakstu Līdztiesība kļūst par aktīvu lasiet otrdienas, 20. februāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu