Liek pārtraukt atlaižu piemērošanu lidostā

2006. gada 23. novembris plkst. 8:34

Konkurences padome atzinusi, ka VAS Starptautiskā lidosta Rīga piemērotā atlaižu sistēma satur EK dibināšanas līguma 82. panta minētās dominējošā stāvokļa ļaunprātīgi izmantošanas pazīmes un nolemj uzlikt VAS Starptautiskā lidosta Rīga tiesisko pienākumu pārtraukt atlaižu piemērošanu.

Izmeklēšana lietā par iespējamo dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu VAS Starptautiskā lidosta Rīga darbībās ir noslēgusies, Db.lv informēja Konkurences padomes ārējo sakaru daļas vecākais referents Māris Gorbunovs. Konkurences padome (KP), izvērtējot lietā esošos materiālus ir pieņēmusi lēmumu uzlikt VAS Starptautiskā lidosta Rīga tiesisko pienākumu pārtraukt atlaižu piemērošanu ne vēlāk kā 90 dienu laikā pēc KP lēmuma spēkā stāšanās.

VAS Starptautiskā lidosta Rīga 30dienu laikā pēc lēmuma termiņa beigām var iesniegt KP pierādījumus par lēmuma noteiktā tiesiskā pienākuma izpildi.

KP lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas

Lidostas pārkāpums izpaužas, kā atšķirīgu atlaižu piemērošanu maksājumos par līdzvērtīgiem lidostas sniegtajiem pakalpojumiem. Lidostas atlaižu politikas rezultātā vairākos maršrutos ir ievērojamas izmaksu starpības konkurējošām aviosabiedrībām, kā arī nevienlīdzīgas iespējas tām konkurēt par ienākšanu citos un jaunos pārvadājumu maršrutos, kas rada nevienlīdzīgus konkurences apstākļus starp aviokompānijām