Enerģētika

Liela iespēja, ka sašķidrinātās dabasgāzes terminālis būs Igaunijā

Dienas Bizness, 09.10.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunija un Latvija neatmet cerības pārliecināt Eiropas Komisiju par nepieciešamību būvēt savā teritorijā Baltijas sašķidrinātās dabasgāzes termināli. Gala lēmums varētu tikt pieņemts līdz gada beigām, vēsta laikraksts Bizness un Baltija.

Kuras valsts teritorijā tiks būvēts terminālis atkarīgs no Eiropas Komisijas nolīgtā konsultēšanas uzņēmuma Booz & Company pētījuma rezultātiem. Papildus Baltijas valstīm plānots projektā iesaistīt ar Somiju. Taču Somija ir gatava iesaistīsies projektā tikai ar nosacījumu, ka terminālis būs Somijā vai Igaunijā, paziņoja Somijas gāzes apgādes uzņēmums Gasum.

Tā kā Somija patērē tādu pašu gāzes apjomu, kā visas Baltijas valstis kopā, terminālis būtu ekonomiski efektīvāks, ja atrastos Igaunijā un projektā būtu iesaistīta arī Somija, stāsta Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijas vicekanclers Ando Leppimans.

Lai sašķidrinātās dabasgāzes terminālis tomēr būtu Latvijā, septembra beigās Ekonomikas ministrija vienojās ar Booz & Company par atsevišķu novērtējumu pārskatīšanu Rīgai par labu, pavēstīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

Komentāri

Pievienot komentāru