Lielākais projekts - attīstīt degradēto teritoriju Rumbulā

2018. gada 23. marts plkst. 8:20
Sadaļa: Sports
Dalies ar šo rakstu

SIA Kurbads un Ko valdes priekšsēdētājs, hokeja kluba Kurbads vadītājs Andis Pikāns ar ledus halles būvniecību Rumbulas degradētajā teritorijā ir tikai sācis atvēzēties, viņa mērķis ir tur izveidot modernu infrastruktūru sportistiem, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

A. Pikāns atzīst, ka ir perfekcionists un tiekšanās uz izcilību nav pat pašmērķis, bet organiska vēlme izdarīt lietas pēc iespējas kvalitatīvāk. Ieejot hokeja hallē, par pārsteigumu degunā neiecērtas sviedru nepatīkamais aromāts, bet gan svaigas gumijas smarža. A. Pikāns teic, ka perfekcionista gēns viņu dzen uzturēt augstu latiņu it visā, arī halles gaisa un ledus kvalitātē. Viņš ar sirdi un dvēseli ielec visās sev svarīgās dzīves disciplīnās – hokejā, moto braucienos, kino veidošanā un, protams, arī loģistikas biznesā, kas ir galvenais instruments, kas ļauj īstenot sociālos un sirds projektus.

Tuvākajos gados lielākais projekts – attīstīt degradēto teritoriju Rumbulā, kura varētu kļūt par pievilcīgu vietu ne tikai hokejistiem, bet arī daiļslidotājiem, šorttrekistiem un pat tenisistiem. Lai gan šīs sporta disciplīnas šķiet gana nesaistītas, A. Pikānam ir sava saistviela – paša azarts uz sportu, kas sliecas gan hokeja, gan tenisa virzienā.

Fragments no intervijas, kas publicēta 23. marta laikrakstā Dienas Bizness:

Pagājušā gada augustā durvis vēra Kurbads ledus halle un projekta pirmās kārtas izmaksas bija 3,5 milj. eiro. Projektam ir paredzētas vēl vairākas kārtas. Kāds ir plānotais investīciju apjoms un kad projekts iesoļos finiša taisnē?

Šī ir tikai pirmā būvniecības kārta un atkarībā no tā, kā mums veiksies ar biznesu, kāda būs pilsētas iesaistīšanās, vēl ir paredzētas trīs kārtas, būvēsim treniņu halli, viesnīcu un tenisa kortus. Treniņu halle būs ar sava veida rozīnīti, jo tā ledus laukuma izmērs atbildīs Starptautiskās hokeja federācijas noteiktajiem standartiem 30x60 m; tādi mums Latvijā ir divi – Ventspilī un Arēnā Rīga. Interesanti, ka šāda izmēra laukumi ir pieprasīti šorttrekistu un daiļslidotāju vidū, jo viņi mazāka izmēra laukumos nevar īstenot pilnvērtīgus treniņus.

Vai tas nozīmē, ka ar jaunās ledus halles būvniecību pavērsiet durvis ne tikai hokejistiem, bet arī citu sporta veidu pārstāvjiem?

Tas ir svarīgi, jo ir jārada noslodze ledus laukumam, ar hokeju vien to nevar panākt. Arī hokeja sporta skola šajā ziņā sniedz savu artavu. Ceram, ka komandām, kuras rīko starptautiskos turnīrus hokejā, būs pievilcīgs šis lielais laukums. Pirmajā hallē ir 500 skatītāju sēdvietas, bet kopumā hallē var ietilpt 1500 līdzjutēju, bet otrajā hallē būs tikai 500 skatītāju vietas, jo esam ierobežoti finanšu resursos. Trešā kārta būs sporta viesnīca ar 40 vietām, kas varēs apkalpot ne tikai sportistus, bet ikvienu tūristu, kurš ieradīsies Rīgā. Ceturtās būvniecības kārtas ietvaros ir paredzēts uzbūvēt slēgtos tenisa kortus ar četriem laukumiem.

Kādas ir plānotās investīcijas?

Par kopējo investīciju apjomu vēl neesmu gatavs bārstīt vārdus vējā, jo tas būs cieši saistīts ar projekta risinājumiem un to, kā mums veiksies ar pamatbiznesu SIA Kurbads un Ko, kas būtībā balsta mūsu sociālās ieceres. Lietas var dažādi pavērsties un, iespējams, pilsēta redzēs interesi šajā projektā pievienoties, mēs tam esam atvērti, – kaut vai sakārtot apkārtējo infrastruktūru un to kā bērniem nokļūt līdz hallei no Maskavas ielas pa Strengu ielu, kas ir kritiskā stāvoklī. Ceru, ka pilsēta apliecinās šīs ielas statusu un savedīs to kārtībā, lai bērni var droši pa to pārvietoties, jo patlaban tā pat nav apgaismota.


Visu interviju Ar augsti paceltu čempiona kausu lasiet piektdienas, 23.marta laikrakstā Dienas Bizness!

LASI VĒL:

FOTO: Rumbulā atklāta Kurbads ledus halle
FOTO: Kurbads ledus halle svin spāru svētkus
Ielikts pamatakmens Kurbads ledus hallei Rumbulā; taps arī treniņu halle un viesnīca

Dalies ar šo rakstu