Lielākās Latvijas augstskolas izveidojušas «Augstākās izglītības eksporta apvienību»

2011. gada 05. aprīlis plkst. 17:41
Autors: Dace Skreija
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Biznesa augstskola Turība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte izveidojušas biedrību «Augstākās izglītības eksporta apvienība», lai turpmāk veiksmīgāk attīstītu Latvijas augstākās izglītības eksportspēju un augstskolu vides internacionalizāciju.

«Apvienojot spēkus, mums ir lielāka iespēja veicināt augstākās izglītības eksporta attīstību sadarbībā ar dažādām valsts institūcijām, piemēram, Izglītības un zinātnes ministriju, Ārlietu ministriju, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi,» skaidro Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes priekšsēdētājs Imants Bergs.

Lai kļūtu par «Augstākās izglītības eksporta apvienības» biedru, institūcijai ir jāatbilst izstrādātajiem augstskolu sniegto pakalpojumu kvalitātes kritērijiem. Šāds standarts veidots apzināti, lai vietējie un ārvalstu sadarbības partneri uzticētos augstskolām, kas apvienojušās, lai uzlabotu izglītības eksporta kvalitāti. Apvienība plāno piesaistīt līdzekļus arī no Eiropas Savienības fondiem, lai kopīgi pārstāvētu Latvijas augstākās izglītības iestādes starptautiskās izstādēs un veidotu Latvijas augstāko izglītību kā pieprasītu pakalpojumu ārpus mūsu valsts.

Biznesa augstskola Turība valdes priekšsēdētāja vietnieks Aldis Baumanis teic, ka starptautiskais tirgus ir tik plašs, ka tajā Latvijas augstskolas nav uzskatāmas par konkurentiem. «Vietējā tirgū ir jārēķinās ar studentu skaita kritumu Latvijā, kā arī ar visai haotisku un grūti prognozējamu valsts finansēto budžeta vietu sadali starp dažādām augstskolām un augstākās izglītības jomā. Jau ilgstoši tiek runāts, piemēram, par iespējamo pārprodukciju sociālo zinātņu jomā, bet joprojām tieši tajās studējošie veido trešo lielāko no valsts budžeta finansēto studiju vietu skaitu – 5,4 tūkstoši, ik gadu tērējot ap septiņiem miljoniem latu. Tāpat ilgstoši tiek runāts par inženieru trūkumu, bet tai pat laikā starp bezdarbniekiem ar augstāko izglītību visvairāk ir tieši inženieri,» norāda A. Baumanis.

Dalies ar šo rakstu