Lielbritānija: ES riskē ar globālo banku krīzi, ja atteiksies no vienošanās

2018. gada 10. janvāris plkst. 14:32
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienība riskē atvērt durvis jaunai pasaules finanšu krīzei, ja tā atteiksies no labas vienošanās ar Londonas baņķieriem, atsaucoties uz diviem Lielbritānijas ministriem, raksta Bloomberg.

Lielbritānijas pārstāvji uzsvēruši, ka vēlas noslēgt sadarbības līgumu starp Eiropas Savienības un Lielbritānias regulatoriem pēc Brexit, kā tirdzniecības līgumu, kas attiecas gan uz precēm, gan finanšu pakalpojumiem. Tas nodrošinās, ka abas puses turpina darbu, lai pārliecinātos, ka vēlreiz neatkārtojas 2008.gada finanšu tirgus sabrukums.

«Mums dubulti jānopūlas, lai nodrošinātu, ka tik ilgi veidoto finansiālo stabilitāti mēs atkal nenoliekam riska priekšā, tādējādi nepieciešama vienošanās, kas atbalsta sadarbību ar Eiropas banku sektoru, nekā sadala to fragmentos,» viņi norāda.

Otrdien Eiropas Komisijas galvenais Brexit sarunu pārstāvis Maikls Barnjē paziņoja par savu nostāju attiecībā uz banku sektoru pēc tam, kad ziņoja, ka atļaujas Lielbritānijas finanšu nozarei beigsies un nav iespējas, ka tā saņems ekvivalentus nosacījumus kā ES bankas, kas ļautu kompānijām strādāt salīdzinoši brīvi šajā tirgū.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds