Lielbritānijā lielāka iespēj nopirkt Latvijā ražoto čedara sieru nekā oriģinālo 

Latvijā ražotajam čedara sieram gūstot pārsvaru Lielbritānijas veikalu plauktos, vietējie britu siera ražotāji ir ļoti nobažījušies un pieprasa, lai uz valstī importētās produkcijas iepakojumiem skaidri un redzami tiktu parādīta tās izcelsmes valsts.

, 16.11.2009

(Foto: Vitālijs Stīpnieks, DB)

Patlaban pat no Latvijas importētie čedara siera apjomi pārsniedz šīs siera šķirnes ražošanas apjomus Čedarā, Lielbritānijā, kur tas ieguvis savu nosaukumu, vēsta Telegraph.

Cheddar Gorge Cheese Company, kas ir pēdējais čedara siera ražotājs Čedarā, vadītājs Džons Spensers (John Spencer) uzskata, ka Lielbritānijas siera ražošanas industrija būtu lieli ieguvēji, ja uz siera iepakojumiem veikalos būtu norādīta tā izcelsmes valsts, jo pircējiem lielākoties izvēlētos vietējo produkciju, proti, čedaras sieru no Somersetas reģiona, nevis, piemēram, Latvijas.

Patlaban Lielbritānijas normatīvo aktu kopums neparedz, ka uz siera iepakojuma obligāti jānorāda tā izcelsmes valsts. Ierasts, ka importētais siers Lielbritānijā nonāk lielos 20 kilogramu smagos klučos, kas tālāk tiek sadalīti un iesaiņoti sīkākos iepakojumus, kuri, savukārt, tiek pie uzlīmes «Packaged in the UK» (Iepakots Apvienotajā Karalistē).

Lielākie tirdzniecības veikalu tīkli Lielbritānijā gan apgalvo, ka kopumā siers, kas tiek tirgots viņu veikalos, vairumā gadījumu ir vietējais, turklāt uz iepakojumiem arī esot skaidras norādes, kas pircējam ļauj uzzināt produkta izcelsmes valsti.

Patlaban Lielbritānijas piena produktu ražotāji ļoti aktīvi pamet industriju. Palikušie uzskata, ka nozari valstī ievērojami varētu stiprināt valdības izstrādāti noteikumi, kas liktu importētā siera tirgotājiem uz iepakojuma skaidri norādīt tā izcelsmes valsti.