Lielbritānija oficiāli sāks Breksita sarunas 29.martā

2017. gada 20. marts plkst. 15:59
Autors: LETA--AFP
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lielbritānija 29.martā iedarbinās Lisabonas līguma 50.pantu un oficiāli sāks sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), pirmdien paziņojušas amatpersonas.

ES paziņojusi, ka ir pilnībā gatava Breksita sarunām.

Lielbritānijas sūtnis Briselē Tims Berovs šorīt informēja Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska biroju par Lielbritānijas nolūku 29.martā iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu, paziņoja Breksita ministrija.

Brexita lietu ministrs Deivids Deiviss paziņojumā norādīja, ka briti referendumā pagājušā gada 23.jūnijā ir pieņēmuši vēsturisku lēmumu pamest ES.

«Nākamo trešdien valdība spers soļus šī lēmuma izpildīšanai un oficiāli sāks procesu,» viņš piebilda.

Referendumā 52% britu nobalsoja par izstāšanos no ES, kļūstot par pirmo valsti, kas pieņem šādu lēmumu.

«Šai pusē viss ir gatavs,» reaģējot uz Londonas paziņojumu, pavēstīja Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera preses pārstāvis.

«Jā, mēs tikām informēti iepriekš. Mēs esam gatavi sākt sarunas. Mēs gaidām vēstuli. Tagad mēs zinām, ka tā pienāks 29.martā,» viņš piebilda.

Tusks tviterī paziņoja, ka 48 stundu laikā pēc tam, kad Lielbritānija būs iedarbinājusi Lisabonas līguma 50.pantu, viņš nāks klajā ar ierosinājumu Breksita vadlīnijām pārējām 27 bloka valstīm.

Tomēr avoti ES atklāja, ka pašas sarunas vēl nesāksies sešas līdz astoņas nedēļas.

Pārējo ES valstu līderiem vispirms vēl jāsapulcējas uz samitu, lai apstiprinātu vadlīnijas. Amatpersonas pieļauj, ka tas varētu notikt maija sākumā.

Un tikai pēc tam EK oficiāli rekomendēs atklāt Breksita sarunas, norādīja Junkera preses pārstāvis.

Vadlīnijas apstiprinās visas bloka valstis, izņemot Lielbritāniju, sniedzot EK Breksita sarunvedējam Mišelam Barnjē mandātu patiešām sākt sarunas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām