Lielbritānijas valdība publicē likumprojektu par Breksita procedūras sākšanu

2017. gada 26. janvāris plkst. 17:49
Autors: LETA
Sadaļa: Pasaulē
Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas valdība ceturtdien publicējusi likumprojektu, kas ļaus premjerministrei Terēzai Mejai sākt procedūru valsts aiziešanai no Eiropas Savienības (ES).

Britu tauta ir nolēmusi pamest ES (..), tādēļ šodien mēs esam iesnieguši parlamentā likumprojektu, kas ļaus mums līdz marta beigām oficiāli iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu, paziņoja valsts sekretārs izstāšanās jautājumos Deivids Deiviss.
Valdība paziņoja, ka parlamenta locekļiem pirmā iespēja debatēt par šo likumprojektu būs nākamnedēļ otrdien un trešdien.
Saskaņā ar Lielbritānijas Augstākās tiesas lēmumu Lielbritānijas parlamentam, nevis valdībai jāapstiprina lēmums par sarunu sākšanu par izstāšanos no ES.

Mejai ir neliels vairākums Pārstāvju palātā, ar ko, domājams, pietiks, lai apstiprinātu likumprojektu, lai gan opozīcija plāno ierosināt labojumus, kas procesu varētu palēnināt.

Valdības augstākais pārstāvis Pārstāvju palātā Deivids Lidingtons sacīja, ka likumprojekta trešais un pēdējais lasījums Pārstāvju palātā notiks 8.februārī.

Likumprojekta nākotni Lordu palātā savukārt ir grūtāk prognozēt.

Ja lordu palāta likumprojektu apstiprinās, tas būs jāparaksta karalienei, un tikai tad Meja varēs iedarbināt Lisabonas līguma 50.pantu.

Referendumā 23.jūnijā 52% vēlētāju nobalsoja par Lielbritānijas izstāšanos no ES. 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām