Liellopiem krīze, briežiem – iespēja

2016. gada 11. jūlijs plkst. 10:24
Dalies ar šo rakstu

Briežu dārzu bizness nav atspēries uz maksas medību tramplīna, bet potenciāls ir; galvenais ienākumu avots – dzīvu dzīvnieku eksports, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lai gan augumā par dambriežiem ievērojami raženāko un gaļīgāko staltbriežu skaits ik gadu kāpj aptuveni par tūkstoti un aug arī saimniecību skaits, kas nodarbojas ar savvaļas dzīvnieku audzēšanu, tomēr nozare ir neliela. Ik gadu klāt nāk aptuveni piecas jaunas savvaļas dzīvnieku saimniecības. Tomēr pašlaik visi Latvijā esošie aptuveni simt savvaļas dzīvnieku audzētāji kopā nespētu apmierināt pat viena nopietna ārvalstu sadarbības partnera pasūtījumu pēc briežu gaļas. To apgalvo biedrības Bioloģisko lauksaimnieku un savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācija (BLSDAA) valdes priekšsēdētājs un briežu dārza Saulstari vadītājs Dainis Paeglītis.

Piena krīzes problēmu radītās izmaiņas Eiropas un globālajā tirgū, kā arī liellopa gaļas tirgus paredzamā sašaurināšanās dod signālu, ka brieža gaļas tirgus niša augs. Protams, jāņem vērā arī konkurence ar aitām, jo pieprasījums pēc jēra gaļas līdz ar musulmaņu populācijas pieaugumu varētu palielināties.

Visu rakstu Liellopiem krīze, briežiem – iespēja lasiet 11. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu