Liepājā nākamnedēļ sāks tramvaja līnijas renovāciju

2014. gada 11. novembris plkst. 18:54
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Liepājā tramvaja līnijas renovācijas darbi Brīvības ielā sāksies nākamajā nedēļā, aģentūrai BNS pastāstīja pašvaldības uzņēmuma Liepājas tramvajs projektu sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Gruntmane.

Viņa informēja, ka otrdien parakstīts līgums ar būvuzņēmumu A.C.B. par tramvaja līnijas renovāciju Brīvības ielā posmā līdz Dzelzceļnieku ielai. Līguma kopējā summa ir 2,521 miljons eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Darbus plānots pabeigt pusgada laikā.

«Šis ir vēl viens solis mūsdienīgas un efektīvas sabiedriskā transporta sistēmas infrastruktūras izveidē Liepājā. Tramvaja līnijas modernizācijā esam ielikuši ļoti stabilu pamatu – Ezerkrasta posma izbūvi. Pamazām virzāmies tālāk un mainām sliedes visā līnijas garumā, simboliski, ka tā ir Brīvības iela,» sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Savukārt Liepājas tramvaja valdes loceklis Aigars Puks atzīmēja, ka tramvaja sliežu ceļš šajā rekonstrukcijai paredzētajā posmā bez nozīmīgiem remontu darbiem ir ekspluatēts 40 gadu. «Kopumā 700 metru garumā izbūvēs pilnībā jaunu dubulto sliežu ceļu, sakārtos apakšzemes komunikācijas un nomainīs kontakttīklus,» viņš sacīja.

Tramvaja līnijas rekonstrukcija Liepājā notiek ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.

Gruntmane aģentūrai BNS arī piebilda, ka savukārt finansējuma trūkuma dēļ pagaidām ir atlikta plānotā tramvaja līnijas renovācija Rīgas ielas posmā - no 1905.gada ielas līdz īpašumam Rīgas iela 58, Rīgas iela 54a. «Nākamajā gadā mums būs vairāk skaidrības. Šobrīd finansējuma nav,» viņa teica.

Liepājas tramvajs ir dibināts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,431 miljons eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Liepājas pilsētas dome, liecina informācija datubāzē Lursoft.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām