Ražošana

Liepājas dome: liela daļa atlaisto Liepājas metalurgs darbinieku palikuši bez jebkādiem ienākumiem

Gunta Kursiša, 07.01.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Liela daļa bijušo uzņēmuma Liepājas metalurgs atlaisto darbinieku šobrīd ir atstāti bez jebkādiem iztikas līdzekļiem, jo uzņēmumā maksātnespējas dēļ algas par pēdējiem mēnešiem izmaksātas nepilnā apmērā vai nav izmaksātas vispār, taču bezdarbnieka pabalstu izmaksa likumdošanā noteiktajā kārtībā vēl nav sākusies, Liepājas dome norādījusi vēstulē Ministru prezidentam.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks vērsies pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska ar lūgumu steidzami risināt jautājumu par garantiju fonda maksājumiem no darba atbrīvotajiem uzņēmuma Liepājas metalurgs darbiniekiem.

Tāpat Liepājas dome norāda, ka Maksātnespējas aģentūras pārvaldītais darbinieku prasījumu garantiju fonds nespēj tik operatīvi un savlaicīgi apkopot visus darbinieku pieprasījumus par neizmaksātās darba algas izmaksu, jo šādam darba apjomam nepietiekot kapacitātes. Db.lv jau rakstīja, ka ar izmaksājamās naudas summas aprēķināšanu a/s Liepājas metalurgs bijušajiem darbiniekiem neies raiti. Naudas izmaksu kavē tas, ka Liepājas metalurga darbinieku prasījumu skaits sasniegs gandrīz 75 procentus no vidēji gadā izskatīto darbinieku prasījumu skaita, savukārt ar esošo kapacitāti mēneša laikā neesot iespējams aprēķināt un izmaksāt visus no darbinieku prasījumu garantiju fonda pienākošos maksājumus, informēja Maksātnespējas administrācijas direktora vietneice Digna Brence.

Liepājas domes Sociālo lietu komisija vienreizējo ārkārtas palīdzību piešķīrusi gandrīz 400 bez darba palikušajiem Liepājas metalurga darbiniekiem. Tas ir ārkārtējs pabalsts, kura mērķis ir palīdzēt ģimenēm, kas jau vairākus mēnešus palikušas bez jebkādiem iztikas līdzekļiem. Atsevišķām ģimenēm piešķirts arī maznodrošinātā statuss un bērniem bezmaksas pusdienas skolās.

Jau ziņots, ka Liepājas metalurga maksātnespēja tika pasludināta 12. novembrī un no tā brīža uzņēmums pilnībā pārgājis administratora Haralda Velmera pārraudzībā. Galvenais administratora uzdevums ir īstenot Liepājas metalurgs pārdošanu sešu mēnešu laikā no maksātnespējas apstiprināšanas, kā to paredz likums.

Komentāri

Pievienot komentāru