Liepājas dome pirks zemi no nodokļu parādnieka

2011. gada 15. decembris plkst. 18:33
Autors: Vēsma Lēvalde
Dalies ar šo rakstu

Liepājas dome nolēmusi no SIA Ciedrs 1 pirkt nekustamo īpašumu par 119,5 tūkstošiem latu. Viens no argumentiem ir iespēja tādā veidā atgūt nodokļu parādu.

SIA Ciedrs 1 ir Liepājas domei parādā piecus tūkstošus latu, domes sēdē atklāja Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs. Taču īpašuma atpirkšana esot saistīta galvenokārt ar jaunā pilsētas ģenerālā plāna izstrādātāju - Grupa93 - ieteikumiem un nepieciešamību būvēt Liepājā krematoriju, skaidroja domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.
Firmai esot uz šo īpašumu hipotēka, un pastāvot risks, ka īpašumu paņems banka. Īpašuma cenu pēc SIA Komunālā pārvalde pasūtījuma noteikuši trīs vērtētāji. Īpašums atrodas ārpus dzīvojamās apbūves teritorijas un sastāv no zemesgabala 23 239 m2 platībā un sešām būvēm.

Db.lv jau rakstīja, ka kapu attīstībai Liepājā iespējami divi varianti - paplašināt Dienvidu kapsētu vai paplašināt Garnizona kapsētu pilsētas ziemeļu daļā. Dienvidu variantā nepieciešami pusmiljonu lieli ieguldījumi, bet ziemeļu variantā esošajiem kapiem ieteikts pievienot daļu pašvaldības zemes, kā arī atpirkt no privātīpašnieka SIA Ciedra 1 teritoriju blakus kapsētai. Īpašuma atsavināšanai 2012.gadā no budžeta būtu nepieciešami 119,5 tūkstoši latu.
Pievienojot kapiem tikai pašvaldības zemi, iegūtu 2000 jaunu kapavietu, kas atrisinātu kapu noslogojuma problēmu uz 10 - 15 gadiem. Savukārt privātīpašnieka teritorija ļautu kapavietu skaitu dubultot, kā arī uzbūvēt krematoriju.
SIA Ciedrs 1 valdes locekļi saskaņā ar publiski pieejamo informāciju ir Nataļja Burunova un Tofijs Kulijevs.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām