Liepājas mērs: tādu ceļu nav pat valstīs ar pēckara sekām

2011. gada 14. februāris plkst. 18:02
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Liepājas pilsētas pašvaldība regulāri no autobraucējiem un kravu pārvadātājiem saņem sūdzības par valsts galvenā autoceļa A11 posma Nīca – Lietuvas robeža tehnisko stāvokli.

«Uzskatām, ka autoceļa A11 posms no Nīcas līdz Lietuvas robežai ir viena no mūsu valsts vizītkartēm. Gan tūristi, gan kravu pārvadātāji, kuri ierodas Latvijā,šķērsojot Latvijas – Lietuvas robežu Rucavas RKP, ir neizpratnē par kraso atšķirību starp ceļa seguma kvalitāti Lietuvas Republikā un Latvijā. Tik kritiska situācija uz valsts autoceļiem nav pat valstīs ar pēckara sekām, kā, piemēram, Horvātijā,»  teikts vēstulē, ko Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks nosūtījis valsts akciju sabiedrībai Latvijas valsts ceļi.

Liepājas pilsētas pašvaldība aicina nekavējoties risināt jautājumu par valsts galvenā autoceļa A11 rekonstrukciju jau 2011.gadā. Iepriekšējos gados kā arguments, kādēļ netiek plānota rekonstrukcija, tika norādīts, ka autoceļā A11 ir pārāk mazs noslogojums, savukārt pašvaldība uzsver, ka, par spīti brūkošajam ceļam, transporta plūsma šajā posmā arvien pieaug.

No šī gada 9. līdz11.februārim notika Latvijas Valsts prezidenta valsts vizīte Lietuvas Republikā, kuras laikā tika pārrunāta arī abu valstu sadarbība tranzīta nozarē. Minētajā sarunā mūsu valsts delegācija bija spiesta atzīt par pamatotu kritiku no Lietuvas Satiksmes ministrijas par Latvijas valsts galvenā autoceļa A11 posma Nīca – Lietuvas robeža kritisko tehnisko stāvokli. Abu valstu delegācijas vienojās, ka šī problēma ir prioritāri risināma, lai būtiski uzlabotos kravu plūsma maršrutā Klaipēda – Liepāja. Tomēr Latvijas Valsts ceļu informācija liecina, ka līdz 2012. gadam sabrukušajā ceļa posmā nekādi uzlabojumi nav plānoti.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām