Liepājas metalurga modernizāciju uzskata par veiksmīgu

2011. gada 28. decembris plkst. 7:44
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Metalurģijas rūpnīcas Liepājas metalurgs tēraudkausēšanas ceha modernizācija ļāvusi ievērojami samazināt ražošanas pašizmaksu un būtiski kāpinājusi rūpnīcas jaudu.

«Katras elektrokrāsnī izlietās tērauda tonnas pašizmaksa ir par 30 latiem zemāka, nekā tā bija martena krāsnīs,» preses konferencē Liepājā apgalvoja a/s Liepājas metalurgs galvenā ekonomiste Benita Imbovica. Otrs lielākais ieguvums no modernizācijas – ražošanas procesā vairs nav jāizmanto naftas produkti, kas nozīmē, ka nav jārūpējas par naftas produktu piegādēm, noliešanas un uzglabāšanas infrastruktūru.

B. Imbovica uzskata, ka kredīts bija vienīgā iespēja veikt modernizāciju. Kopējie izdevumi pārsniedz 85 miljonus eiro, un šādu summu piesaistīt, emitējot akcijas, kā iepriekš pauda viens no rūpnīcas akcionāriem Kirovs Lipmans, ir gandrīz neiespējami, uzsvēra B. Imbovica. Viņa arī noraidīja K. Lipmana izteikumus, ka modernizācijas process ir nepamatoti sadārdzināts. Kredītsaistības uzņēmumam ir uz 10 gadiem, taču ražošanas efektivitāte esot panākta tik augsta, ka, iespējams, kredītu varēs atdot arī ātrāk. «Protams, visu noteiks mainīgais tirgus,» viņa atzina. 2011.gads a/s Liepājas metalurgs bijis ļoti labs. Gada sākumā izejvielu cena kāpa par aptuveni 15%, bet gatavās produkcijas – par 25%, ļaujot uzņēmumam gūt peļņu. Vidējā izpeļņa uzņēmumā, pateicoties finansiāli veiksmīgajam gadam, šā gada novembrī Liepājas metalurgā pārsniegusi vidējo izpeļņu pirms gada.

Lai gan visa kredīta summa jau apgūta un modernizācija faktiski pabeigta, ekspluatācijā jauno kompleksu nodos tikai 2012.gadā, tāpat kā saistītā uzņēmuma Elme – Messer – Metalurgs jauno gāzu rūpnīcu. Joprojām turpinās dažādu tehnoloģisko mezglu testēšana, ražošanas datu salīdzināšana ar teorētiskajiem aprēķiniem, klāstīja a/s Liepājas metalurgs valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs. Jaunajā kompleksā šogad paspēts saražot ap 165 tūkstošiem tonnu tērauda, taču kopumā gada jauda būs 860 tūkstoši tonnu. Maksimālo ražošanas jaudu, ja vien būs pieprasījums, uzņēmums cer sasniegt jau nākamgad. Uzņēmuma elektroenerģijas patēriņš audzis trīs reizes, sasniedzot aptuveni 400 miljonus kilovatstundu gadā.
Lai nodrošinātu nepieciešamo speciālistu kvalifikāciju, uzņēmums noslēdzis sadarbības līgumu ar RTU un Maskavas Tēraudkausēšanas institūtu. 2012.gada pavasarī 11 Liepājas metalurga stipendiāti aizstāvēs diplomdarbus. Plānots, ka aptuveni 10 cilvēku turpinās studijas RTU doktorantūrā. Šobrīd uzņēmuma speciālistu vidū ir divi zinātņu doktori. Pavisam a/s Liepājas metalurgs šobrīd ir 2247 darbinieki.

Db.lv rakstīja, ka šā gada deviņos mēnešos a/s Liepājas metalurgs guvusi 2,4 miljonu latu peļņu, sasniedzot 159,8 milj.Ls apgrozījumu.

Dalies ar šo rakstu