Ražošana

Liepājas Metalurgā tiešas krāpniecības nekonstatē; nepilnības darbībā gan

Dienas Bizness, 20.03.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā auditorkompānija SIA Ernst&Young Baltic, veicot padziļināto finanšu auditu AS Liepājas metalurgs, atklājusi, ka uzņēmumā nav tiešu krāpniecības pazīmju, vienlaikus audita veicēji gan norāda uz virkni nepilnību uzņēmuma darbībā.

Plašāka informācija par ziņojuma saturu pašlaik nevar tikt sniegta, jo tas satur ierobežotas pieejamības informāciju. Ziņojums tiks virzīts izskatīšanai Ministru kabinetā. Pēc tam, kad Ministru kabinets būs iepazinies ar audita ziņojuma saturu, būs zināms arī publiskojamās informācijas apjoms, informē Valsts kase.

Jau ziņots, ka Finanšu ministrijas pasūtītais finanšu audits a/s Liepājas metalurgs noslēdzās šā gada 15. martā.

Šā gada 5. februārī finanšu ministrs Andris Vilks panāca vienošanos ar Liepājas metalurga vadību par sadarbību uzņēmuma padziļināta audita veikšanā un uzņēmuma tālākas darbības kontrolē. Izvērtējot situāciju, valdība nolēma piesaistīt auditorkompāniju, kas veiks uzņēmuma padziļinātu finanšu analīzi.

Db.lv rakstīja, ka valdība uzdevusi Finanšu ministrijai organizēt a/s Liepājas metalurgs auditu. Finanšu ministrs 2009. gada 30. decembrī valsts vārdā izsniedza galvojumu par a/s Liepājas metalurgs saistībām 85,6 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu prasījumus, kas var rasties no aizdevuma līguma, kas noslēgts starp a/s Liepājas metalurgs un UniCredit S.p.A. Līdz šā gada 25. janvārim izsniegtais, bet vēl neatmaksātais valsts galvotā aizdevuma apmērs bija 73,6 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru