Liepājas metalurgam būs jāmaksā desmitkārtīgs vides nodoklis

2012. gada 04. oktobris plkst. 18:22
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Liepājas metalurgs piesārņojošās darbības atļaujā nav paredzētas gaistošo organisko vielu emisijas no elektrokausēšanas ceha, tādēļ par šīm emisijām a/s būs jāsamaksā desmitkārtīgs dabas resursu nodoklis.

Tā secinājusi Liepājas Reģionālā vides pārvalde pēc veiktajām smaku un gaisa piesārņojuma analīzēm a/s Liepājas metalurgs.

Liepājas RVP līdz 2013.gada 15.aprīlim ir uzdevusi a/s Liepājas metalurgs iesniegt grozījumus A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujā, lai atspoguļotu visas izmaiņas tehnoloģijā un izvērtētu iespējamo smaku izplatību apkārtnē, iekļaujot visus faktiskos emisiju avotus un emisijas no neorganizētiem emisijas avotiem. Pirms grozījumu veikšanas atļaujā a/s Liepājas metalurgs rīkos sabiedrisko apspriešanu, kurā ikviens ir laipni aicināts izteikt savu viedokli, informē Liepājas reģionālā vides pārvalde.

Gaistošie organiskie savienojumi var izraisīt deguna, rīkles gala kairinājumu, aizsmakumu, klepu, astmas lēkmju paasinājumus, alerģiskas reakcijas, kā arī veicināt vispārēju nogurumu, bezmiegu, pavājinot organisma pretošanās spējas augšējo elpceļu infekcijām.

Lai risinātu jautājumu par emisiju samazināšanu, a/s Liepājas metalurgs piesaistījis metāllūžņu uzkarsēšanas iekārtu uzstādītāju FUCHS Tecnology AG. Smaku samazināšanas un atputekļošanas sistēmas varētu tikt uzstādītas 2013.gada janvārī.

Db.lv rakstīja, ka a/s Liepājas metalurgs modernizācijas procesa nepilnības radīja smakas un putekļu mākoņus Liepājā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām