Liepājas metalurgs eksportējis uz 21 valsti

2012. gada 20. janvāris plkst. 14:59
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Metalurģijas a/ s Liepājas metalurgs pērn savu produkciju realizēja 21 valstī, visvairāk pārdodot Polijā.

Uz Poliju aizceļojuši 52,2% no Liepājas metalurgā saražotajām dzelzsbetona konstrukciju stiegrām, otrajā vietā bijusi Alžīrija (17,5%), ziņo uzņēmuma iekšējās informācijas avīze Metalurgs. Pirmajā trijniekā vēl ir Igaunija ar 6,4%, tālāk seko Lietuva - 5,8%, un Somija - 4,5%. Kopā piecās valstīs pārdoti 89% produkcijas. Ja 2010.gadā vietējā tirgus patēriņš bija 1,4 % stiegru, tad pērn patēriņš peiauga līdz 2%. No eksporta tirgus spektra pērn zudusi Azerbaidžāna, Beļģija un Panama, bet klāt nākusi Čehija un Baltkrievija. Eksports bijis arī uz Liebritāniju, Vāciju, Zviedriju, Krieviju, Islandi, Nīderlandi, Īriju, Rumāniju, Slovākiju, Ukrainu, Norvēģiju un Ungāriju.

Produkciju no a/s Liepājas metalurgs ārzemēs nogādā gan ar kuģiem, gan pa sauszemi. Kopš gada sākuma Liepājas ostu ar metalurģijas produkciju atstājuši seši kuģi, lielāko daļu aizvedot uz Lielbritāniju. Tuvākajās dienās uz Alžīriju plānots nogādāt ap 13,5 tūkstošiem t velmējumu. Pa sauszemi dienā no Liepājas metalurga izbrauc vairāk nekā 50 automašīnu ar eksporta kravām. Savukārt pa dzelzceļu produkciju ved uz Lietuvu un Ukrainu.
Db.lv jau rakstīja, ka rūpnīcas jauda pēc rekonstrukcijas ir 860 tūkstoši tonnu gadā. 2011.gada gada deviņos mēnešos a/s Liepājas metalurgs guvusi 2,4 miljonu latu peļņu, sasniedzot 159,8 milj.Ls apgrozījumu.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām