Liepājas metalurgs plāno gadu pabeigt ar peļņu

2011. gada 28. aprīlis plkst. 12:52
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Liepājas metalurgs cer pēc divu gadu zaudējumiem šo gadu pabeigt ar vairāk nekā miljonu latu lielu peļņu, pēc akcionāru sapulces presi informēja a/s Liepājas metalurgs galvenā ekonomiste Benita Imbovica.

Tomēr precīzu prognozi neesot iespējams pateikt, jo uzņēmuma saimnieciskā darbība ir atkarīga no vairākiem faktoriem. «Vispirms vajag jauno ražotni līdz galam samontēt un uzbūvēt, un arī labi to apgūt,» norādīja B. Imbovica. Jāņem vērā arī svārstīgās metāla produkcijas un lūžņu cenas pasaulē.

Pērn a/s Liepājas metalurgs cieta 6,69 miljonu latu zaudējumus, bet apgrozījums pieauga par 21,9 % un sasniedza 194,3 miljonus latu. Apgrozījuma pieaugumu noteica galvenokārt metāla cenu pieaugums par 18,2% pret 2009. gadu. Šā gada pirmais ceturksnis savukārt uzrādīja 1,9 milj.Ls peļņu.

Dienas Bizness jau rakstīja, ka a/s Liepājas metalurgs modernizācija nedaudz apsteidz plānoto grafiku. Līgums paredz, ka 85,6 miljonus eiro vērtā modernizācija noslēgsies šā gada septembrī, taču testa režīmā elektrokrāsni cer iedarbināt jau augustā, presei atklāja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs. Uzņēmums ražo tērauda armatūru šogad tādā pat apjomā, kā pirms modernizācijas uzsākšanas, taču, tā kā bijušajā martena cehā norit būvdarbi un lūžņu kausēšanas krāsnis ir demontētas, lūžņu vietā uzņēmums iepērk tērauda sagataves. Arī iepriekš martena tehnoloģija nespēja pilnībā nodrošināt uzņēmumu ar sagatavēm un tās bija papildus jāiepērk. Taču pēc modernizācijas Liepājas metalurgs kā izejvielu pilnībā izmantos lūžņus, turklāt ražos sagataves ne vien savām vajadzībām, bet arī eksportam, klāstīja V. Terentjevs. Sagataves kā jauns produkcijas veids iekļauts jau šā gada plānos. A/s Liepājas metalurgs 52,5% produkcijas realizē Eiropas Kopienas valstīs, bet 47,5% - tā sauktajās trešajās valstīs, tostarp Ziemeļāfrikā. Saistībā ar politisko situāciju šajā reģionā šogad Ziemeļāfrikas tirgus sašaurinājies, atzina V. Terentjevs. Tomēr cenu līmenis Eiropā ir augstāks, tāpēc šīs tirgus izmiņas būtiski metalurgus neietekmē, viņš piebilda.

Dalies ar šo rakstu