Liepājas metalurgu ekspluatācijā cer nodot janvārī

2011. gada 15. decembris plkst. 19:10
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai arī a/s Liepājas metalurgs jau decembra sākumā ziņoja biržai, ka modernizācija pabeigta, ekspluatācijā objektu varētu nodot tikai 2012.gada janvārī.

Ieilgusī iekārtu testēšana saistīta ar strāvas sprieguma svārstību un trokšņa samazināšanas pasākumiem, preses konferencē stāstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks. Lai gan uzņēmuma teritorijā blakus Latvenergo apakšstacijai ir uzbūvēta arī strāvas sprieguma kompensācijas stacija, vēl aizvien itāļu un franču speciālisti tur strādā, regulējot iekārtas.

Vienlaikus uzņēmumam bija jārisina arī trokšņa problēma, pret ko iebilda gan Liepājas, gan tuvējo novadu iedzīvotāji. Tagad esot uzlabota elektrokrāsns tehnoloģija, pirms kausēšanas lūžņus uzsildot līdz 800 grādiem, līdz ar to kausēšanas process ir ievērojami klusāks. Speciālisti sola, ka līdz gada beigām iekārtas būšot noregulētas, sacīja U. Sesks. Pagaidām uzņēmums kausē tēraudu tikai ar daļēju jaudu, kā tas arī testa režīmā parasti notiek, viņš norādīja.

Db.lv jau rakstīja, ka 2009. gada 30 decembrī valsts piešķīra galvojumu kredītam, kuru uzņēmums solīja ieguldīt modernizācijā. Līgums par projekta finansēšanu tika noslēgts starp Liepājas metalurgu un UniCredit MedioCredito Centrale S. p. A. (UniCredit). Modernizācijas otrajam posmam jānoslēdzas 2011. gadā ar jaunu tēraudkausēšanas rūpnīcu.

A/s Liepājas metalurgs šā gada deviņos mēnešos guvusi 2,4 miljonu latu peļņu, sasniedzot 159,8 milj.Ls apgrozījumu. Šogad modernizācijā ieguldīts 33,1 miljons latu, tai skaitā 29,03 milj.Ls ir ilgtermiņa aizņēmums, liecina uzņēmuma sniegtā informācija biržai.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām