Liepājas ostā gads sācies labāk nekā pērn

2011. gada 09. marts plkst. 16:18
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

2011. gada pirmajos divos mēnešos Liepājas ostā kravu apgrozījums bijis 759,6 tūkstoši tonnu. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kravu apjoms palielinājies par 8,5 %.

Šogad palielinājies ģenerālkravu īpatsvars, sasniedzot 48% no visām kravām Liepājas ostā. Lielākoties pieaugums bijis metālu, metāllūžņu un kokmateriālu kravu segmentā. Savu ieguldījumu devusi arī prāmja līnija Liepājas –Trāveminde un ro-ro tipa kravas. Pavisam divos mēnešos apkalpoti 193,3 tūkst. tonnu ģenerālkravu, kas ir par 8,6% vairāk nekā gadu iepriekš.  

Februārī nedaudz krities  beramkravu apjoms, tomēr jāņem vērā, ka pērn šajā laikā Liepājā pārkrautas rekordlielas graudu kravas, norāda Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš.

Kopumā šā gada februārī Liepājas ostā pārkrauti 373,5 tūkst. tonnas, apkalpoti 113 kuģi, bet pasažieru skaits sasniedza 1315.

Lielākais kravu apjoms šā gada februārī tradicionāli bijis LSEZ a/s Liepājas osta LM, kas pārkrāva 139,9 tūkst.tonnu, kas ir par 13,4% vairāk nekā gadu iepriekš. Par spīti ledus radītajām problēmām, veiksmīgi strādājušas arī pie Karostas kanāla izvietotās kompānijas, piemēram, BTC, kas kravu apjomu kāpinājusi par 34,8% salīdzinot ar 2010. gadu.

Liepājas ostā šogad kopumā plānots pārkraut 4,5 milj. tonnu.

Dalies ar šo rakstu