Liepājas ostā kravu kritumu skaidro ar Metalurga dīkstāvi

2013. gada 16. jūlijs plkst. 12:03
Autors: Vēsma Lēvalde
Dalies ar šo rakstu

Liepājas ostā šā gada sešos mēnešos pārkrauti 2,5 miljoni tonnu kravu, un tas ir par 29,1% mazāk nekā pērn.

Kravu apgrozījuma tendence uzlabojusies jūnijā, kad Liepājas ostā pārkrauti 416,2 tūkstoši tonnu kravu, kas ir vairāk nekā iepriekšējos šā gada mēnešos. Joprojām Liepājas ostā lielākais kravu apjoms ir beramkravu segmentā – 60,3 %, kam seko ģenerālkravas – 29,5 % un lejamkravas 10,2 %. Jūnijā par aptuveni 10 procentpunktiem palielinājies beramkravu apjoms, bet samazinājies ģenerālkravu un lejamkravu īpatsvars, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. 2013. gada jūnijā apkalpoti 102 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 4116 pasažieri.

Šā gada jūnijā Liepājas ostā beramkravu grupā lielāko daļu veidoja labība un labības produkti 187,2 tūkst. tonnu, kam sekoja celtniecības materiāli (cements) – 46,7 tūkst. tonnu. Ģenerālkravu grupā stabila ir RO-RO kravu plūsma (64,2 tūkst. tonnu), ko nodrošina prāmju līnija Liepāja –Traveminde (Vācija). Lejamkravu grupā galvenie kravu veidi ir jēlnafta un naftas produkti.

2013. gada pirmajā pusgadā kopumā Liepājas ostā pārkrautas 2,49 milj. t kravu, kas ir par 29,1% mazāk nekā gadu iepriekš, kad pārkrāva 3,5 milj. t, bet par 5% vairāk nekā 2011. gadā.

Salīdzinot ar pērno gadu, par 84,3% krities metāllūžņu kravu apjoms, par 5,4% - melnā metāla izstrādājumu, un par 51,6% - krāsainā metāla izstrādājumu apjoms.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš atzīst, ka kravu apjoma kritums šogad ir lielāks, nekā iepriekš prognozēts. Šā gada mērķis, norāda I.Koliņš, nebija pārsniegt 2012. gada ostas kravu apgrozījuma rezultātus, bet gan stabilizēt apgrozījumu 6.5 – 7.0 miljonu tonnu robežās. Tas, pabeidzot Liepājas SEZ pārvaldes un ostas komersantu sākto attīstības projektu realizāciju, ļautu tuvāko gadu laikā sasniegt nākamo ostas attīstības izrāvienu. Liepājas SEZ pārvalde nezaudē cerības, ka a/s Liepājas metalurgs atsāks ražošanu, kā arī cer uz jauno graudaugu ražu, tāpēc uzsver, ka Liepājas ostai vēl ir iespējas šogad sasniegt 6,0 – 6,5 miljonu tonnu kravu apgrozījuma līmeni.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām