Liepājas papīrs: iekausējamo etiķešu ieviešana ļauj cerēt uz peļņu arī šogad

2012. gada 13. februāris plkst. 12:20
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Liepājas papīrs neauditētie aizvadītā gada rezultāti uzrāda apgrozījuma un peļņas pieaugumu, salīdzinot ar 2010.gadu. Uzņēmuma vadība to saista ar strukturālām izmaiņām ražošanā.

Apgrozījums, salīdzinot ar 2010.gadu, pēn audzis par 600 tūkstošiem latu un sasniedzis 4,4 miljonus latu. Savukārt peļņa ne tikai pārsniedz iepriekšējā gada rezultātus, bet arī prognozi, un bijusi vairāk nekā 150 tūkstoši latu, Db.lv informēja a/s Liepājas papīrs finanšu direktors Normunds Jansons. «Esam labāk izmantojuši savus aktīvus,» skaidro finanšu direktors. Attaisnojušās pērn realizētās strukturālās pārmaiņas, pārceļot vienkāršāko ražošanas daļu uz Baltkrieviju un ieviešot inovatīvus produktus Liepājas ražotnē.

Db.lv rakstīja, ka a/s Liepājas papīrs uzstādīta Nīderlandē izgatavota tehnoloģiskā līnija iekausējamo etiķešu ražošanai, kas kopā ar palīgierīcēm izmaksājusi aptuveni vienu miljonu eiro. Iekausējamās etiķetes nelīmē uz iepakojuma, tās nav atdalāmas, jo tiek iekausētas iepakojumā. Līdz ar to iepakojuma utilizācija ir vienkāršāka, jo to var pārkausēt otrreiz izmantojamās plastmasas granulās kopā ar etiķeti - šāda tehnoloģija jau tiekot izmantota Skandināvijā. Latvijā šādu iepakojumu lieto vairāki saldējuma ražotāji.

Pagaidām ar jaunajām iekārtām Liepājas papīrā tiek ražotas etiķetes, ko pasūtījuši uzticami, ilggadēji klienti. Sadarbībā ar viņiem tiekot precizētas tehniskas nianses, lai produkts atbilstu konkrētā klienta prasībām. Tāpat esot jāslēdz trīspusēji līgumi, jo starp pasūtītāju un etiķešu izgatavotāju bieži esot trešā puse - iepakojuma izgatavotājs. Līdz ar to vēl grūti prognozēt šā gada ražošanas apjomu ar jaunajām iekārtām, atzina N. Jansons. «Eiropa tomēr dzīvo iespējamas jaunas krīzes priekšnojautās, tāpēc arī mēs esam piesardzīgi prognozēs,» sacīja a/s Liepājas papīrs finanšu direktors. Uzņēmums prognozē šogad nelielu apgrozījuma kritumu - 4 - 5%, tomēr peļņa varētu būt pērnajā līmenī. 2012.gada janvāris gan uzrādot labākus rezultātus par prognozi.

Dalies ar šo rakstu