Liepājas papīrs maijā sāks ražošanu Baltkrievijā

2011. gada 14. aprīlis plkst. 8:55
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Poligrāfijas a/s Liepājas papīrs sākusi vairāku iekārtu demontāžu un nākamnedēļ plāno tās pārvest uz Baltkrieviju. Ražošanu Gomeļā paredzēts sākt maijā.

Nākamajā nedēļā uz Baltkrieviju dosies a/s Liepājas papīrs speciālisti, lai uzstādītu un ieregulētu iekārtas. Gomeļas ražotnes darbinieku apmācības pirmais cuikls jau noslēdzies, Db.lv pastāstīja a/s Liepājas papīrs prezidents Jānis Vilnītis.

Plānotā Baltkrievijas rubļa devalvācija gan esot problēma, atzina J. Vilnītis, jo bizness šobrīd Baltkrievijā esot paralizēts. Biržā valūtu devalvācijas gaidās iegādāties neesot iespējams. Tomēr uzņēmuma sadarbības partneris Baltkrievijā esot spējis daļēji problēmu atrisināt - valsts atļaujot eksportētājiem ar eksporta tirgos iegūto valūtu rīkoties pašīem.

Bizness cerot uz Baltkrievijas Prezidenta lēmumu par ātru devalvāciju - 30 - 40 % uzreiz. Savukārt bankas piedāvājot pakāpenisku devalvāciju. Lēmumu Lukašenko administrācija varētu pieņemt līdz aprīļa beigām, taču tas atkarīgs no sarunām ar Krieviju un citu NVS valstu vadību. Lēmums par rubļa devalvāciju Baltkrievijā saistīts ar plānoto starptautisko aizdevumu no Krievijas un NVS.

Db.lv jau rakstīja, ka Baltkrievijā nodibināts uzņēmums NTS Poligrafija, kas vienādās daļās pieder Liepājas papīram un Baltkrievijas kompānijai NTS, ar kuru liepājnieki jau vairākus gadus sadarbojas. Līdz ar to tirgus no jauna šeit nebūs jāmeklē. Uz Baltkrieviju tiks pārcelta standarta produkcijas - uzlīmju, termouzlīmju, marķēšanas uzlīmju u.tml. sortimenta - ražošana, bet Liepājā tiks ražota produkcija ar augstāku pievienoto vērtību.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām