Citas ziņas

Liepājas pašvaldību neapmierina Latvijas Valsts ceļu argumenti

Vēsma Lēvalde, 29.03.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Liepājas pašvaldību neapmierina VAS Latvijas Valsts ceļi arguments, ka šosejas rekonstrukciju līdz Lietuvas robežai nav iespējams finansēt, jo tā pagaidām nav iekļauta Transeiropas (TEN -T) tīklā.

Liepājas dome ir saņēmusi VAS Latvijas valsts ceļi atbildes vēstuli par valsts galvenā autoceļa A11 posma līdz Lietuvas robežai tehnisko stāvokli un tā sakārtošanas iespējām. Atbildes vēstule apstiprina, ka valsts galvenais autoceļš A11 Liepāja – Lietuvas robeža ( Rucava ) ir neapmierinošā stāvoklī. Valsts akciju sabiedrības valdes loceklis Ivars Pāže vēstulē skaidro, ka autoceļš Liepāja – Lietuvas robeža ir sliktā tehniskā stāvoklī, jo pēdējos 12 gadus nepietiekamo finanšu resursu dēļ ir veikti tikai segas rekonstrukcijas darbi, bet ar to nepietiekot, lai nodrošinātu labus braukšanas apstākļus. Tajā pašā laikā Latvijas valsts ceļi vēstulē informē, ka valsts budžeta autoceļu fonda apakšprogrammas ietvaros šobrīd nav līdzekļu nopietnu rekonstrukcijas objektu īstenošanai.

2010. gadā ir uzsākta Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta valsts galveno autoceļu segu rekonstrukcijas programma, kurā varēts iekļaut tikai Transeiropas transports tīklā ( TEN-T ) esošos ceļu posmus. Autoceļš A11 Liepāja – Lietuvas robeža šajā programmā nav iekļauts. Pāže informē, ka šobrīd jau ir panākta konceptuāla vienošanās, lai minēto autoceļu iekļautu TEN-T tīklā. Pēc vēstulē sniegtās informācijas, līdz ar to būtu iespējams nākošajā plānošanas periodā no 2014. gada autoceļa uzlabošanai izmantot ES Kohēzijas fonda līdzekļus.

«Ņemot vērā valsts galvenā autoceļa A11 būtisko ietekmi uz Liepājas reģiona ekonomiku, vēlamies saņemt precīzu informāciju, kad un kā tiks nodrošināta pastiprinātā ceļa ikdienas uzturēšana un bedrīšu remonts, kā arī kādos plānošanas dokumentos ir iekļauts uzdevums par autoceļa A11 rekonstrukciju,» teikts Liepājas domes atbildes vēstulē VAS Latvijas Valsts ceļi.

DB jau rakstīja, ka sarakste starp Liepājas pašvaldību un VAS Latvijas Valsts ceļi aizsākās tāpēc, ka Liepājas pašvaldība regulāri no autobraucējiem un kravu pārvadātājiem saņem sūdzības par valsts galvenā autoceļa A11 posma līdz Lietuvas robežai slikto tehnisko stāvokli.

Šogad no 9. līdz 11.februārim notika Latvijas Valsts prezidentavalsts vizīte Lietuvas Republikā, kuras laikā tika pārrunāta arī abu valstu sadarbība tranzīta nozarē. Minētajā sarunā mūsu valsts delegācija bija spiesta atzīt pamatotu kritiku no Lietuvas Satiksmes ministrijas par Latvijas valsts galvenā autoceļa A11 posma Nīca – Lietuvas robeža kritisko tehnisko stāvokli. Abu valstu delegācijas vienojās, ka šī problēma ir prioritāri risināma, lai būtiski uzlabotos kravu plūsma maršrutā Klaipēda – Liepāja.