Liepājas teātris atzīmēs «vīriešu dienu» ar vienu no populārākajiem iestudējumiem

2011. gada 07. februāris plkst. 11:27
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

23. februārī Liepājas teātris aicina uz iestudējuma Viss par vīriešiem jubilejas - 50. izrādi.

Izrādi Viss par vīriešiem 2007. gada nogalē iestudējis režisors Rolands Augustins (Atkočūns), un tā kļuvusi par vienu no Liepājas teātra skatītāju iemīļotākajām izrādēm. Kopumā to noskatījušies jau vairāk nekā 11 tukstoši skatītāju ne tikai Latvijā, bet arī ASV, kur 2009. gada vasarā viesojās izrādes kolektīvs.

Izrādi iemīļojuši arī tās aktieri – Egons Dombrovskis, Leons Leščinskis un Kaspars Gods.

«Izrādes materiālā jūtamies ļoti brīvi. Tas ir tāds optimāls teātra modelis – trīs vīriešu ansamblis, vīrietis – režisors un ļoti laba luga, kuru arī uzrakstījis vīrietis. Nez cik apakšveļas pāri ir novalkāti šo gadu laikā,» nosmej L. Leščinskis. (Izrādē redzams striptīzs).

«Mūs varētu piecelt divos naktī, pateikt, ka četros ir jāspēlē izrāde, un mēs to izdarītu. Tā mums ir asinīs. Gods, kopš kļuva par laureātu (Kaspars Gods saņēmis Spēlmaņu nakts balvu par Harija lomu izrādē Hanana), vispār ir kļuvis pavisam drošs,» savu kolēģi uz zoba pavelk E. Dombrovskis.

Izrādes laikā tiek izdzīvotas vairāku vīriešu dzīves. Trīs aktieri, četri stāsti (draugi, tēvs, mīla, striptīzs), piecas pārvērtības (kā piektā – draugi sirmā vecumā). Mozaīku spēle - izrāde epizodēs, kas, savijoties kopā, iezīmē vienotu mūsdienu vīriešu pasauli, lai cik arī atšķirīgas nebūtu viņu dzīves. Varoņi izrādes laikā izdzīvo visas iespējamās vīrieša dzīves hipostāzes.

23. februāris padomju laikā tika svinēts kā Padomju armijas un jūras kara flotes diena, bet tautā iegājās kā «vīriešu diena».

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām