Lietuvas investori pieprasa atpirkt no tiem Rīgas kuģu būvētavas akcijas

2013. gada 25. jūlijs plkst. 15:25
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Lietuvas investoru asociācija, kurā apvienojušies vairāk nekā 600 biedru, vērsusies pie Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ar aicinājumu uzlikt par pienākumu a/s Rīgas kuģu būvētava kontrolpaketes īpašniekam Vasīlijam Meļņikam izteikt citiem akcionāriem adresētu akciju atpirkšanas piedāvājumu.

Asociācijas izsūtītajā paziņojumā minēts, ka no vairākiem biedriem ir saņemtas sūdzības par to, ka laulātajiem Vasīlijam un Irinai Meļņikiem kopā pieder Rīgas kuģu būvētavas kontrolpakete, tomēr joprojām nav izteikts citiem akcionāriem adresēts akciju atpirkšanas piedāvājums, lai gan to paredz Latvijas Republikas likumdošana.

Organizācijas vadītājs Vītauts Plunksnis atzīmē, ka, reaģējot uz sūdzībām, asociācija vērsusies ar attiecīgu iesniegumu FKTK, kura pašlaik to izvērtē. Atsaucoties uz publiski pieejamiem datiem, Lietuvas investoru asociācija norāda, ka V. Meļņikam pieder a/s Remars Rīga kontrolpakete, kurai savukārt pieder 49,86% a/s Rīgas kuģu būvētava akciju. Papildus tam 0,23% Rīgas kuģu būvētavas akciju pieder V. Meļņika laulātajai draudzenei I. Meļņikai. Lietuvas investori arī uzsver, ka Rīgas kuģu būvētavas akcijas pieder arī atsevišķiem Remars Rīga valdes locekļiem, un tādā veidā saistītu personu grupa konktrolē vairāk nekā 50% no uzņēmuma balstiesībām.

V. Plunksnis norāda, ka akcionāri gaida atpirkšanas piedāvājumu, lai saņemtu uzņēmuma vērtībai atbilstošu cenu par piederošajām akcijām. «Saskaņā ar Latvijas tiesību aktiem, piedāvājuma cena nedrīkst būt zemāka par akcijas bilances vērtību, kas aizvadīta gada beigās bija 2,05 lati. A/s Rīgas kuģu būvētava akcijas cena Rīgas Fondu biržā pēdējā laikā svārstās ap 35 santīmiem par akciju,» skaidro Lietuvas investoru asociācijas vadītājs.

 «Starpība starp šīm divām cenām liecina par to, ka ticība tiesiskumam Latvijā ir ārkārtīgi zemā līmenī, tādēļ Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas lēmumam ir ļoti būtiska nozīme, lai Latvijā varētu pilnvērtīgi attīstīties kapitāla tirgus» – akcentē V. Plunksnis.

Asociācijas vadītājs arī pastāstīja, ka Lietuvā mazākumtirgotāju tiesības līdzīgos gadījumos izdevies aizstāvēt. Ar investoru pūlēm tikusi panākta arī par 15% lielāka a/s Lifosa akciju atpirkšanas cenas par labu mazākuma akcionāriem. Tādējādi aptuveni divi tūkstoši akcionāru papildus saņēmuši 1,1 miljonu latu vairāk nekā paredzēja sākotnējais Krievijas koncerna Eurochem piedāvājums.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām