Lietuvas jaunākā aviokompānija jau finanšu murgos

Autors: Ritvars Bīders
2010. gada 24. septembris plkst. 12:22

2009. gadā dibinātā Lietuvas lidsabiedrība Star1 jau slīkst finansiālās problēmās. Star1 ir parādā arī kompānijai Elviria Leasing Unlimited, kura palīdzējusi Lietuvas lidsabiedrībai tikt pie tās vienīgās lidmašīnas, ziņo Lithuanian Tribune. Star1 lidmašīna Boeing, kuru kompānija izmanto saviem regulārajiem lidojumiem, tika aizturēta Dublinā. Rezultātā teju 100 Star1 pasažieri bija spiesti pārlaist nakti lidostā.

Arī citi Star1 reisi tika aizkavēti, jo lidmašīna nedrīkstēja atstāt Dublinas lidostu.

Parādu piedziņu tiesas ceļā pret Star1 uzsākusi arī Viļņas lidosta, kas no jaunās lidsabiedrības pieprasa 1,4 miljonus litu (286 tūkst. latu).

Rezultātā biļešu tirdzniecība aviokompānijas mājaslapā tikusi apturēta.

Kompāniju Star1 gaida arī citi tiesas darbi, jo viens no darbiniekiem iesniedzis prasību pret lidsabiedrību, norādot, ka nav saņēmis darba algu kopš šā gada jūnija, kā rezultātā kompānija viņam ir parādā aptuveni 35 tūkstošus litu (7 140 latu).

Star1 sāka lidot maršrutos no Viļņas uz Londonu, Dublinu un Barselonu 2009. gada jūlijā. Vēlāk kompānija paplašināja savu piedāvājumu, nodrošinot arī reisus uz Milānu. Novembrī bija paredzēts atvērt reisu uz Minheni.

Db.lv jau ziņoja, ka Lietuvas premjers Andris Kubiļus (Andrius Kubilius) intervijā Radio 101 norādīja, ka Lietuvai nav laba pieredze ar jaunām aviokompānijām, jo tās parasti bankrotē.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atslēgvārds