Lietuvas tūrisma operatora Novaturas lielākais akcionārs plāno samazināt līdzdalību kompānijas kapitālā 

Lietuvas tūrisma operatora "Novaturas" lielākais akcionārs "Central European Tour Operator" nolēmis pārdot daļu tai piederošo tūroperatora akciju, informē "Novaturas".

LETA, 21.11.2019

Foto: Novaturas

Polijas investīciju kompānijas "Enterprise Investors" fondam "Polish Enterprise Fund VI" piederošā Luksemburgas kompānija "Central European Tour Operator" ir apstiprinājusi, ka sāks paātrinātās pirkšanas pieprasījumu apkopošanas procesu (ABB) akciju paketes pārdošanai. Akcionārs plāno pārdot "Novaturas" akcijas par summu līdz pieciem miljoniem eiro, bet procesa gaitā var palielināt pārdodamo akciju skaitu.

Lietuvas tūrisma operatora "Novaturas" kapitālu veido 7,807 miljoni akciju, tostarp "Central European Tour Operator" pieder 3 700 874 akcijas, kas veido 47,4% no kopējā akciju skaita. Pēc biržas datiem, trešdien, 20.novembrī, "Novaturas" akcijas cena bija 6,4 eiro, bet ceturtdien līdz plkst.11 kompānijas akcijas cena bija samazinājusies līdz 5,2 eiro.

Citi lielākie "Novaturas" akcionāri ir Lietuvas privātpersonas Ugņus Radvila (9,49%), Rītis Šūmakaris (6,86%) un Vids Paļūns (6,86%). "Novaturas" ir meitasuzņēmumi Latvijā un Igaunijā. Uzņēmuma akcijas kotē Viļņas un Varšavas biržās.

Jaunākais izdevums