Lietuviešu gaļas pārstrādātāji: latvieši no tirgus spiež laukā vietējos

2011. gada 18. oktobris plkst. 13:18
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

«Latviešu gaļas konservu ražotāji Lietuvas gaļas tirgu lietuviešiem padarījuši par šauru, un lētās latviešu produkcijas dēļ tie spiesti apgūt tirgu ārpus Lietuvas robežām un pievērsties eksportam,» tā, citējot laikrakstu Lietuvos žinios, vēsta ru.delfi.lt.

Lietuvas gaļas pārstrādātāju asociācijas direktors Egidijuss Mackjavičuks medijam norādīja, ka esot novērojis paradoksu: «vietēji patērētāji vēlas kvalitatīvu produkciju, bet tad, kad šāds produkts parādās, tas netiek pirkts, jo tā vietā labprātāk tiek izvēlēts lēts un nekvalitatīvs produkts». Viņš norāda, ka Lietuvā konservu tirgus ir pārpildīts un veikalu plauktos atrodams plašs klāsts lētas latviešu ražotās produkcijas. «Ražot lēti, nezaudējot kvalitāti nav iespējams, turklāt pieprasījums pēc gaļas konserviem nav tik liels kā pēc svaigas gaļas, tādējādi, lai apmierinātu pieprasījumu, tirgū nav nepieciešami daudzi spēlētāji,» medijam izteicies E. Mackjavičuks.

«Fakts, ka lietuviešu gaļas pārstrādātāji ir satraukušies par latviešu ražoto gaļas konservu klātbūtni vietējā tirgū, mums jau ir pozitīvs signāls,» stāsta Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētājs Didzis Šmits, piebilstot, ka lietuviešu gaļas pārstrādātāju asociācijas direktora izteikumi par to, ka pircēji labprātāk izvēlas nekvalitatīvas, bet lētas preces, varētu nebūt objektīvi, jo nekvalitatīvas preces netiktu pirktas un acīmredzot lietuviešu gaļas pārstrādātāju asociācijas direktors cenšas «aizstāvēt» savu produkciju visiem iespējamiem līdzekļiem, savukārt tas, ka lietuviešu gaļas pārstrādātāji ir satraukti par Latvijas ražotāju klātbūtni, ir vērtējams pozitīvi.

«Tomēr lietuviešiem nevajadzētu sūdzēties, ka latvieši ar savu lēto produkciju izkonkurē vietējos ražotājus. Iepējams, ka atsevišķos segmentos un atsevišķi Latvijā ražotie produkti kādu brīdi Lietuvas tirgū bija lētāki par pašu lietuviešu produktiem, tomēr to nevarētu saukt par vispārēju tendenci,» norādīja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētājs D. Šmits, piebilstot, ka līdz ar izejvielu sadārdzināšanos paaugstināsies arī gaļas konservu cenas, tomēr, iespējams, ka latviešu ražotie produkti vecajās cenās kādu laiku Lietutvā tiešām ir bijuši lētāki nekā vietējo ražotāju piedāvājums.

Dalies ar šo rakstu