Lietuviešu tūristus Latvijā visvairāk satrauc briesmīgie Latvijas autoceļi

2011. gada 01. marts plkst. 17:58
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Jau vairāk nekā piecpadsmit gadu lietuviešu tūristu plūsmu uz Latviju attur briesmīgie Latvijas autoceļi, pārbraucot Lietuvas - Latvijas robežu, norāda Lietuvas tūrisma eksperti.

Lietuvas tūrisma ekspertus intervēja Kurzemes tūrisma speciālisti starptautiskajā izstādē VIVATUR’2011, vaicājot, kas, viņuprāt, visvairāk iepriecina un kas traucē lietuviešu tūristam šobrīd ceļot uz Latviju. Visi eksperti atzina, ka pat vislabākais Latvijas tēls šobrīd nespēs pievilināt tūristus, ja Latvijas valdība steidzami neko nemainīs uz lielajiem ceļiem, ne tikai via Baltica, bet arī , piemēram, ceļu posmos Rucava – Liepāja, Ezere – Saldus, u.c., intervijās pausto atstāsta Kurzemes Tūrisma asociācijas pārstāvis Artis Gustovskis.

Savukārt par Latvijas stiprajām pusēm lietuvieši atzinuši lielo Latvijas tūrisma informācijas materiālu daudzumu lietuviešu valodā, kādi viņiem latviski nav izstrādāti. Vairāki eksperti norādījuši uz informācijas daudzpusīgumu, funkcionalitāti un bukletu atraktivitāti. Daži pat minējuši gadījumus, kad uzņēmēji mācās no  latviešu tūrisma bukletu krāsām, dizaina, plānojuma.

Lietuviešu tūrists ziemā ļoti labprāt braucot uz Latvijas slēpošanas kalniem, bet vasarā uz mežonīgo jūras piekrasti Kurzemē, starp Liepāju un Ventspili, tad vienu dienu pavada Ventspilī un atgriežas caur  Kuldīgu, Sabili,Talsiem. Lietuviešiem pietrūkst vienota informatīvā materiāla par Latvijas slēpošanas kalniem. Līdz šim viņi par tiem uzzina no draugiem vai brauc visu laiku uz vienu un to pašu kalnu. Vidzemē visiecienītākais ir Žagarkalns, Kurzemē – Zviedru cepure.

Tāpat katrs aptaujātais lietuvietis ir apmeklējis Rīgu un ja atvaļinājums sniedzas nedēļas garumā, tad noteikti ceļojums sāksies vai beigsies ar Rīgas apmeklējumu.

Lietuvieši atzina, ka viņu tūrisma infrastruktūrai Lietuvas valsts fondi piešķir vairāk naudas nekā Latvijā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām