Liks padomāt par šķirošanu

2016. gada 03. novembris plkst. 8:28
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Dabas resursu nodokļa likmes celšana no nākamā gada patērētājiem nesīs tarifa pieaugumu, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šobrīd Saeimā otrajā lasījumā atrodas grozījumi Dabas resursu nodokļa (DRN) likumā, kas paredz, ka DRN likme par sadzīves atkritumu apglabāšanu no nākamā gada tiks palielināta no 12 eiro par tonnu līdz 25 eiro par tonnu. Iecerēts, ka katru gadu līdz pat 2020. gadam DRN likme tiks paaugstināta un 2020. gadā sasniegs 50 eiro par tonnu. Jāatgādina, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau pērn izvērtēja DRN likmi par atkritumu apglabāšanu poligonos, ņemot vērā Eiropas Savienības direktīvās izvirzītos mērķus atkritumu apsaimniekošanas jomā, un secināja, ka nepieciešams noteikt mērenu ikgadēju DRN likmes palielinājumu līdz 2020. gadam, vajadzības gadījumā to koriģējot.

Jāmin arī, ka Latvijā šobrīd ir viena no zemākajām likmēm par atkritumu apglabāšanu Eiropas Savienībā; tā ir būtiski zemāka nekā Lietuvā un Igaunijā, norāda VARAM. Proti, Lietuvā nodokļa likme 2016. – 2020. gadā celsies no 21,72 eiro par tonnu līdz 44,89 eiro par tonnu, bet Igaunijā tā ir 29,84 eiro par tonnu. Līdz ar to ministrija uzskata – lai veicinātu Latvijas saistību izpildi par atkritumu pārstrādi un reģenerāciju, kā arī samazinātu poligonos apglabājamo atkritumu apjomu, DRN likmes par sadzīves, būvniecības un bīstamo atkritumu apglabāšanu nepieciešams vēl paaugstināt.

Ministrija arī norāda, ka mērķis, kāpēc tiek pakāpeniski paaugstināta DRN likme par atkritumu apglabāšanu, ir samazināt poligonos apglabājamo atkritumu apjomu un veicināt atkritumu reģenerāciju, otrreizējo izmantošanu un pārstrādi.

Visu rakstu Liks padomāt par šķirošanu lasiet 3. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām