LIKTA: Pārmērīga komunikāciju tirgus regulācija bremzē attīstību

2013. gada 03. oktobris plkst. 13:16
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Pārmērīgs komunikāciju tirgus regulācijas slogs gan Eiropas Savienības (ES), gan dalībvalstu līmenī bremzē tehnoloģiju modernizāciju. Patlaban šie šķēršļi tirgus attīstībai Latvijā ir apzināti, un tie būtu jānovērš, pauž Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) pārstāvji.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa tikās ar Eiropas Komisijas viceprezidenti un Digitālās programmas Eiropai komisāri Nelliju Krūsu (Neelie Kroes) un pārrunāja ES informācijas sabiedrības un digitālā vienotā tirgus veidošanas aktivitātes. Sarunā EK pārstāvniecībā Latvijā piedalījās arī LIKTA viceprezidente Māra Jākobsone, LIKTA valdes loceklis Juris Gulbis, kā arī EK CNECT ģenerāldirektorāta pārstāvis Pīrss O'Donahjū (Pearse O'Donohue).

EK priekšlikumos direktīvu grozījumiem ir atbalstāmi jautājumi, piemēram, priekšlikumi harmonizētai radiofrekvenču spektra izmantošanai, bet ir jautājumi, kas nav skaidri, norāda LIKTA. Tādēļ būtu jāvērtē riski īstermiņa operatoru izmaksu palielinājumam un regulēšanas sloga potenciālajam pieaugumam.

N. Krūsa skaidroja vienotā digitālā tirgus nosacījumu atšķirību lielajiem operatoriem, kas strādā vismaz 17 valstīs, un mazākiem operatoriem, neradot tiem pārmērīgus regulēšanas nosacījumus.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām