Likteņdārzā ieguldīti ap diviem miljoniem eiro

2017. gada 04. oktobris plkst. 11:34
Sadaļa: Dzīvesstils
Dalies ar šo rakstu

Šis gads Likteņdārza attīstībā ir nozīmīgs, jo tiek būvēta sabiedriskā ēka un pilnveidota dārza ainava

«Līdz šim tautas veidotajā dārzā ieguldīti ap diviem miljoniem eiro, un līdz Latvijas simtgadei ir iecerēts pabeigt multifunkcionālas ēkas būvniecību un uzbērt Lielo kalnu, kurā tiks dēstītas Latvijas pļavas puķes, turpināts stādīt dažādus kokus,» stāsta nodibinājuma Kokneses fonds valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa.

Likteņdārzs no tā pirmsākumiem iecerēts kā tautas kopīgi veidota dāvana Latvijai simtgadē un arī nākamajam paaudzēm, jo tieši tās redzēs dārzu visā tā plaukumā. Likteņdārzs top kā vieta, kur baudīt dabu, izzināt vēsturi, atcerēties un pieminēt, tikties dzimtu un ģimeņu lokā, svinēt svētkus, veidoties jaunām tradīcijām,» viņa raksturo.

Naudas plūsma no ziedojumiem Likteņdārzam, ir pietiekama, lai tas pats sevi varētu uzturēt. Tas nav saņēmis dotācijas, ienākumus tas pats ir ģenerējis. «Patstāvīgi esam saimniekojuši visus šos gadus bez kredītiem. Esam bijuši taupīgi, jo tikai 6% no ieņēmumiem novirzām administrācijas uzturēšanai. Nauda, ar ko palīdz valsts un Latvijas pašvaldības, tiek novirzīta daudzfunkcionālās ēkas būvniecībai, Lielā kalna uzbēršanai, amfiteātra ozolu godasardzes izveidei, nevis administrācijas izmaksām,» viņa turpina. Papildus ienākumu avots ir atsevišķu vietu noma korporatīvajiem pasākumiem, kāzām un citiem saviesīgiem pasākumiem. Šāda prakse tiks turpināta arī pēc tam, kad būs uzcelta sabiedriskā ēka, jo tur būs divas plašākas telpas, kurās varēs organizēt gan konferences, gan svinības.

Visu rakstu Aug līdzi laikam lasiet 4. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu