Pārtika

Likvidējot ceptuvi Kauņā, Fazer Bakery Baltic plāno 18 miljonu eiro investīcijas Ogrē

Db.lv, 23.04.2024

Jaunākais izdevums

“Fazer” mērķis ir nostiprināt savas pozīcijas visos tirgos, kuros uzņēmums strādā. Stratēģijas ietvaros “Fazer” apsver iespēju apvienot abas Baltijas maizes ceptuves vienā ražošanas struktūrā Ogrē. Šobrīd “Fazer” maizes ceptuves atrodas Kauņā un Ogrē.

Ieguldījums modernas noliktavas, jaunu komplektēšanas procesu un renovētas ražošanas ēkas izveidē būtu 18 miljoni eiro, kas ir nozīmīga summa Baltijas maizes tirgū. Sakarā ar šīm pārmaiņām, kuru rezultātā uzņēmuma ražotnē Kauņā darbavietu skaits varētu tikt samazināts par 185, “Fazer” uzsācis konsultācijas ar darbinieku pārstāvjiem.

“Fazer Bakery Baltic” apsver iespēju koncentrēt visu ražošanu vienā modernā maizes ceptuvē Ogrē.

Pateicoties šīm pārmaiņām, “Fazer” varēs nostiprināt savu pozīciju Baltijas tirgos, nodrošināt konkurētspēju, paplašināt produktu sortimentu jaunās kategorijās un turpināt attīstīt eksportu. Viena ceptuve ar paplašinātu noliktavu saldētiem un svaigiem produktiem, jauniem komplektēšanas procesiem un modernizētām ražošanas iespējām uzlabotu “Fazer Bakery Baltic” piegādes ķēdes efektivitāti, kas ir ļoti svarīgi visiem trim Baltijas tirgiem. Ieguldījuma apmērs lēšams 18 miljonos eiro, kas ir būtisks investīciju apjoms Baltijas maizes tirgū. Šobrīd “Fazer” maizes ceptuves atrodas Kauņā un Ogrē.

“Šobrīd mēs ieņemam stabilu 2. vietu Lietuvas un Latvijas tirgos un 3. vietu Igaunijā, un mūsu mērķis ir stiprināt šīs pozīcijas. Ar vienu modernizētu ražošanas struktūrvienību mēs varēsim paplašināt mūsu pazīstamos zīmolus un produktu sortimentu ar jaunām produktu kategorijām, lai apmierinātu klientu dažādās vajadzības vēl labāk nekā iepriekš,” skaidro Anne Mere, “Fazer Bakery Baltic” vadītāja.

Pakotās maizes produktu patēriņš Baltijā ir samazinājies vairākus gadus pēc kārtas, un pērn maizes tirgus apjoms samazinājās par 2 %*. Patērētāji daudz biežāk domā par cenu, un tirgu arvien vairāk ietekmē kampaņas, kas izraisa cenu konkurenci un zemākas peļņas normas.

Ja plāns īstenosies, izmaiņas tiks ieviestas nākamajā rudens–ziemas periodā un pabeigtas līdz 2025. gada sākumam.“Fazer Bakery Baltic” joprojām paliks Lietuvas tirgū. Lietuvas struktūrvienība ar tirdzniecības, mārketinga un atbalsta funkcijām turpinās strādāt vietējā mērogā. Uzņēmums turpinās sadarbību ar Lietuvas klientiem un darīs visu iespējamo, lai izmaiņas tos būtiski neietekmētu. Visas piegādes turpināsies, kā ierasts, izmantojot Lietuvas loģistikas partneru pakalpojumus.

Iespējamās pārmaiņas ietekmēs uzņēmuma darbiniekus Lietuvā, tāpēc “Fazer” ir uzsācis konsultācijas ar darbinieku pārstāvjiem. Pārmaiņas ietekmētu līdz 185 darbiniekiem Kauņā, ar kuriem tiktu pārtrauktas darba attiecības. Vienlaikus, lai nodrošinātu papildu veiktspēju Ogres ražotnē, Latvijā tiks pieņemti darbā līdz pat 60 darbiniekiem.

“Ja šīs pārmaiņas tiks apstiprinātas, mēs darīsim visu iespējamo, lai atbalstītu mūsu darbiniekus Kauņā un palīdzētu viņiem atrast jaunu darbu. Darbiniekiem, ar kuriem darba attiecības tiktu pārtrauktas, plānojam prioritāri piedāvāt vakances citās “Fazer Group” struktūrvienībās, kā arī sadarbosimies ar dažādiem partneriem un vietējo nodarbinātības aģentūru,” saka Anne Mere.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizsardzības resora jaunajā pārtikas iepirkumā pieteikušies 18 pretendenti, liecina Elektronisko iepirkumu sistēmas informācija.

Iepirkumu komisijas pagājušās nedēļas sanāksmes protokols liecina, ka piedāvājumus iesnieguši uzņēmumi "Bidfood Latvia", "Gaļas pārstrādes uzņēmums "Nākotne"", "Kurzemes gaļsaimnieks", "Lanekss", "Latgales piens", "Latvijas maiznieks", "Lazdonas piensaimnieks", "Putnu fabrika "Ķekava"", "Rodans", "Rēzeknes gaļas kombināts", "Salas zivis", "Sanitex", "Straupe", "Tukuma piens", "Valks", "Fazer Latvija", "Aniste" un "Romiga".

Iepirkums paredz, ka ar dažāda veida pārtikas produktiem jāapgādā 12 armijas struktūrvienības. Līguma izpildes termiņš ir 48 mēneši jeb četri gadi.

Patlaban notiek iesniegto piedāvājumu izvērtēšana.

Jau ziņots, ka Rojā reģistrētais uzņēmums "Zītari LZ" 2022.gada decembrī ieguva 220 miljonus eiro vērtu līgumu par pārtikas piegādi Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) vajadzībām turpmākos piecus gadus. Šis iepirkums izraisīja skandālu, un vasarā tika panākta vienošanās par līguma laušanu.

Komentāri

Pievienot komentāru