Ražošana

LM: Daļu Metalurga darbinieku varētu nodarbināt Jelgavā; uzņēmuma dēļ var ciest pensionāri

Dienas Bizness, 22.05.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aptuveni pusei no grūtībās nonākušā uzņēmuma Liepājas Metalurgs darbiniekiem, arī optimistiskā scenārija gadījumā, nāksies meklēt jaunu darbu. Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) esot gatava piedāvāt ātrus risinājumus, un gatavību nodarbināt daļu no metālapstrādes profesionāļiem izteikusi Jelgava, sacīja Labklājības ministre (LM) Ilze Viņķele.

Sarunā ar Latvijas Radio ministre norādīja, ka optimistiskā scenārija gadījumā, ja Metalurgs tiks restrukturizēts un turpinās savu darbību, pēc aptuvenām aplēsēm pusei darbinieku būtu jāmeklē jauna darbavieta. Sadarbībā ar Liepājas pašvaldību, NVA varētu palīdzēt cilvēkiem atrast darbu iespējami ātri.

Tāpat risinājumi tiekot meklēti arī ārpus Liepājas, norādīja I. Viņķele. «Mēs runājam ārpus reģioniem Latvijā, kam ir nepieciešami cilvēki. Jelgava ir izteikusi gatavību nodarbināt noteiktu daudzumu ar metālapstrādi saistītu profesionāļu,» sacīja I. Viņķele.

Tāpat ministrija esot gatava pastiprināt NVA kapacitāti Liepājā, lai tādējādi varētu ātrā laikā apkalpot lielu skaitu klientu. Sarunā ar radio ministre atzina, ka arī gadījumā, ja uzņēmums turpinās darbu būdams būtiski pārveidots, vismaz ap tūkstoš cilvēkiem būs jāmeklē darbs.

Liepājas Metalurga krahs varētu ietekmēt arī Latvijas pensionārus – uzņēmuma sabrukuma dēļ varētu nebūt iespējams veikt pensiju indeksāciju, pieļāva ministre. «Ja mēs runājam tikai par sociālo budžetu, tad ar 100% pārliecību var teikt, ka indeksācija šogad ir iespējama. Bet šeit ir lielais Damokla stienis virs valdības – Liepājas Metalurga jautājums – proti, ja LM akcionāri izlemj palaist uzņēmumu pa vējam, tad Latvijas valsī iestājas noteiktas konsekvences, kas pietiekami būtiski ietekmē budžeta rādītājus. Līdz ar to jautājums par indeksāciju jāskata LM iespējamo problēmu kontekstā,» skaidroja I. Viņķele.

«LM trim akcionāriem - Lipmana kungam, Segala kungam un Zaharjina kungam - ir jāapzinās, ka no viņu izvēlēm būs atkarīgs arī ļoti daudzu tūkstošu pensionāru cerību piepildījums vai gluži pretēji – ne,» sacīja ministre.

Db.lv jau vēstīja, ka finanšu grūtībās nonākušās AS Liepājas metalurgs akcionāriem līdz šā gada 31. maijam jāizdara izvēle, vai nu pārdot uzņēmuma akcijas vai ieguldīt uzņēmumā apjomīgus finanšu līdzekļus.

Komentāri

Pievienot komentāru