LMT apgrozījums gada griezumā sarucis par 5%; peļņas kritums 13% apmērā

2013. gada 17. oktobris plkst. 10:23
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Mobilā telefona (LMT) apgrozījums šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika posmu ir samazinājies par aptuveni 5% - pērnā gada trešajā ceturksnī uzņēmums nopelnīja 32,7 miljonus Ls, bet šā gada attiecīgajā laika posmā – 31 miljonu Ls.

LMT klientu skaits šā gada trešajā ceturksnī sasniedzis 1,08 miljonus, pēn attiecīgajā laika posmā tas bija 1,075 miljoni. LMT peļņas pirms nodokļiem un amortizācijas (EBITDA) īpatsvars no apgrozījuma veido 30,7% jeb aptuveni 9,5 miljonus Ls. Pērn uzņēmuma peļņa attiecīgajā periodā bija par 1,4 miljoniem jeb 13%  lielāka.

Jau rakstīts, ka pašlaik notiek diskusijas par LMT un Lattelecom apvienošanu. Uzņēmumu apvienošanas maksimālie finansiālie ieguvumi būtu no 39 līdz 47 miljoniem latu, kopīgi aprēķinājušas kompāniju padomes. LMT un Lattelecom pārstāvji norādījuši, ka precīzāks aprēķins par ieguvumiem atkarīgs no vairākiem nākotnē sagaidāmiem apstākļiem un riska faktoriem.

Iepriekš vēstīts, ka ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pauda, ka no valstij daļēji piederošo telekomunikāciju uzņēmumu SIA Lattelecom un SIA LMT apvienošanas iegūtu patērētāji. Viņš norādīja, ka pašlaik telekomunikāciju tirgus strauji attīstās, tas konkurē jau ar tradicionālajām mediju kompānijām satura radīšanā. Līdz ar to, apsverot ciešāku Lattelecom un LMT sadarbību, sinerģiju vai apvienošanu, patērētāji noteikti iegūtu, jo kompānijām tas ļautu radīt jaunus pakalpojumus. Jautāts, vai viņš viennozīmīgi atbalsta abu uzņēmumu apvienošanu, Pavļuts norādīja, ka viennozīmīgi nevar palikt pašreizējā situācija, jo ar vairākiem pakalpojumiem abi, daļēji valstij piederošie uzņēmumi viens ar otru konkurē.

49% uzņēmuma kapitāldaļu pieder TeliaSonera, 23% - Lattelecom, 23% - Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, 5% - Latvijas valstij caur Privatizācijas aģentūru.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām