LMT audzējis apgrozījumu

2017. gada 26. aprīlis plkst. 11:37
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Mobilā Telefona (LMT) apgrozījums 2017. gada 1. ceturksnī palielinājies par 7 % un pieslēgumu skaits par 7,4 %, salīdzinot ar pagājušā gada 1. ceturksni, informē uzņēmums.

Tagad pieslēgumu skaits LMT tīklā sasniedzis 1,21 miljonu.

LMT prezidents Juris Binde: «Arī šogad turpinām investēt tīkla un pakalpojumu attīstībā. Kopā ar IT uzņēmumiem un jaunuzņēmumiem esam sevi pieteikuši pilnīgi jaunos pakalpojumu segmentos, kas balstīti uz modernāko mobilo tehnoloģiju, mākslīgā intelekta un lietu interneta risinājumiem. Šāda uz nākotni vērsta sadarbība un tas, ka plānojam būt starp pirmajiem Eiropā, kuri ieviesīs 5G, ļauj ar pārliecību veidot Latviju kā viedvalsti.»

2017. gada sākumā LMT sadarbībā ar Nokia un Rīgas Tehnisko universitāti uzsāka darbu pie 5G tehnoloģiju ieviešanas Latvijā. Šogad uzstādītas pirmās ar 5G tehnoloģiju savietojamās LMT bāzes stacijas un izveidots jaunās paaudzes mobilā lietu interneta tīkls jeb NB-IoT visā Latvijā.

2016. gada laikā LMT visā Latvijas teritorijā gandrīz katru darba dienu izbūvējis vienu jaunu 4G bāzes staciju, ieguldot 28,4 miljonus eiro. 

Salīdzinot ar iepriekšējā gada 1. ceturksni, apgrozījums 2017. gada 1. ceturksnī pieaudzis par 7 %, sasniedzot 47 miljonus eiro. EBITDA (rentabilitāte) šajā periodā augusi par 4 % un sasniegusi 15 miljonu eiro. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds