Tehnoloģijas

LMT trumpis iPhone

Oskars Prikulis, 67084403, 28.05.2008

Skandināvu telekomunikāciju koncerns Telia Sonera, piesaistot Jura Bindes vadītajam Latvijas mobilajam telefonam (LMT) par pasaules bestselleru dēvēto iPhone telefonu, skaidri parāda, ka rēķinās ar LMT kontroli nākotnē un tādējādi sniedz tam priekšrocības konkurences cīņā ar citiem operatoriem, lēš eksperti.

Foto: Vitālijs Stīpnieks, DB

Jaunākais izdevums

Skandināvu telekomunikāciju koncerns TeliaSonera, piesaistot Latvijas mobilajam telefonam iPhone, skaidri parāda, ka rēķinās ar uzņēmuma kontroli nākotnē.

Tā uzskata Db aptaujātie telekomunikāciju eksperti. iPhone šobrīd ir viens no atzītākajiem zīmoliem pasaulē, pēc kura ir milzīgs pieprasījums un kurš tā ražotājiem un izplatītājiem nesot milzu peļņu.

Iezīmē intereses

«TeliaSonera, piesaistot iPhone sev daļēji piederošajam LMT, savā ziņā parāda, ka rēķinās ar šo uzņēmumu nākotnē,» piekrīt bijušais Lattelecom valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis, vienlaikus piebilstot, ka skandināvu koncernam gan citu variantu Latvijā īsti nebija, jo Lattelecom ar iPhone izplatīšanu diez vai nodarbotos, ņemot vērā, ka kompānijai nav mobilo sakaru tīkla. Jāatgādina, ka šobrīd jau daudzus mēnešus turpinās peripetijas ap Lattelecom un LMT privatizāciju. TeliaSonera patlaban pieder 49% Lattelecom daļu, bet Latvijas valstij - 51%. Skandināvu koncernam pieder arī 49% LMT daļu, vēl 28% LMT daļu pieder valstij - 23% ar LVRTC un 5% ar Privatizācijas aģentūras starpniecību, bet atlikušie 23% LMT daļu pieder Lattelecom. Arī Latvijas Telekomunikāciju asociācijas izpilddirektors Jānis Lelis, komentējot TeliaSonera iespējamos motīvus, uzticot Latvijas Mobilajam telefonam izplatīt vienu no pēdējā laika atpazīstamākajām preču zīmēm pasaulē, atzina, ka Telia Sonera ir pārliecināta, ka LMT paliks šīs kompānijas īpašumā. «Viņi ir pārliecināti, ka LMT būs viņu rokās - daļēji vai pilnībā, bet būs. Un patiesībā viņiem caur Lattelecom jau tagad pieder vairāk nekā puse LMT, viņi tikai to nav atzinuši,» teica J. Lelis. Eksperti uzsver - iPhone varētu būt kā odziņa uz Telia Sonera piederošās LMT putukrējuma tortes, kas varētu nodrošināt labu peļņu jau tuvākā nākotnē.

Gards kumoss

Db.lv ir ziņojis, ka LMT jau šobrīd ir viens no pelnošākiem uzņēmumiem Latvijā, un pagājušajā gadā peļņa sasniedza 63.4 miljonus latu, kas ir lielākā uzņēmuma vēsturē. «Skaidrs, ka TeliaSonera grib palikt pie LMT stūres,» norāda telekomunikāciju eksperts un žurnālists Juris Kaža.

Paši noslēpumaini

TeliaSonera jau nākusi klajā ar paziņojumu, ka parakstījusi vienošanos ar kompāniju Apple par tās produkta iPhone izplatīšanu. Līgums paredz, ka TeliaSonera kompānijas Apple telefonu iPhone izplatīs Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Somijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā jau šogad. Tiesa, nedz LMT, nedz TeliaSonera atsakās komentēt, vai līgums ar Apple par iPhone izplatīšanu tai dod ekskluzīvā izplatītāja tiesības, kā arī nekomentē, uz kuriem iPhone modeļiem attiecas šis līgums. Līdz ar to informācija par iespējamo turpmāko tirgus attīstību ir ļoti skopa.

Citi nesnauž

BITE Latvija izpilddirektors Freda Renčaka teiktais Db liecina, ka LMT, iespējams, tomēr nebūs vienīgais, kas Latvijā varēs izplatīt iPhone. Viņš norāda, ka šī gada sākumā Apple parakstīja līgumu ar Vodafone par iPhone izplatīšanu dažās Eiropas valstīs. «Pašlaik Bite turpina pārrunas ar savu partneri Vodafone, kas ļautu piedāvāt iPhoneBites klientiem par pievilcīgāko cenu, bet pagaidām ir agri runāt par konkrētiem termiņiem un nosacījumiem,» viņš uzsver. «Mēs arī turpinām sadarboties ar Vodafone, lai varētu vēl vairāk paplašināt BlackBerry (biznesa viedtelefons) e-pasta risinājumu un tālruņu klāstu Latvijā, kas spētu piedāvāt svaigu pieredzi mūsu klientiem,» satraukumu nepauž F. Renčaks. «iPhone pirks. Un klienti to pirks vienalga no kā - vai no LMT vai no Koļas uz ielas. Protams, ka iPhone tagad dos priekšrocības LMT konkurences cīņā,» uzsver J. Kaža. Vienlaikus gan tiek norādīts, ka izšķiroša varētu būt tarifu politika LMT, kura, ņemot vērā uzņēmuma klusēšanu, šobrīd attiecībā uz iPhone nav skaidra. Eksperti uzsver, ka svarīgi būs, ar kādiem pakalpojumiem un izcenojumiem tiks aplipināts iPhone, un vai pats telefons būs pieejams par pieņemamu cenu. Šobrīd visbiežāk sauktā cena, cik jaunais telefons varētu maksāt, ir 400 eiro, tomēr netiek izslēgta iespējas ka LMT varētu arī piemērot tam mazcenas mobilā telefona principu, piesaistot klientus pie LMT tīkla uz ilgāku laika periodu. «LMT būs jādara viss iespējamais, lai iPhone klienti vēlētos palikt arī pie LMT tīkla. Tur savukārt izšķirošs būs pakalpojumu klāsts un izcenojumi,» uzsver J. Kaža. Tiesa, LMT lielākie konkurenti Latvijas tirgū Tele 2 satraukumu par iPhone ienākšanu Latvijā caur sīvāko konkurentu LMT nepauž. «Tas ir tikai telefons. Cilvēki par to papriecāsies un viss. Svarīgākais tomēr ir tarifu politika un pakalpojumu kvalitāte,» uzsver Tele 2 izpilddirektors Petrs Kirdeika (Petras Kirdeika). Viņš arī neuzskata, ka Tele 2 šī produkta dēļ zaudes kādu klientu, jo tādas sajūsmas viļņi kā iPhone parasti ir strauji gaistoši.

Arī citur Eiropā

Aģentūra AFP komentē, ka TeliaSonera paziņojums nācis pāris nedēļu pēc Francijas operatora Orange paziņojuma par iPhone izplatīšanu vairākās Eiropas valstīs, ziņo Db.lv.

Nenoliedzami, šāds līgums paaugstina TeliaSonera vērtību kompānijas pārdošanas procesā, kurā interesi par kompānijas pirkšanu paudis arī Orange īpašnieks France Telecom, kā arī starp iespējamiem TeliaSonera pircējiem figurējuši Krievijas Alfa Group un Norvēģijas Telenor. Apple paredz iPhone jaunās 3G versijas palaišanu pēc mēneša, jo sākotnējais iPhone modelis nesasniedza tik strauju un plašu izplatību Eiropas tirgū, uz kādu ražotājs bija cerējis. Šogad Apple plānos ir pārdot 10 miljonus iPhone telefonu. Db jau rakstījis, ka līdz šim Latvijā populārie Apple mobilie telefoni iPhone Latvijā pieejami tikai nelegāli, patērētāji tos pērk, kaut gan tie ir uzlauzti un bez garantijas. Pašlaik ASV IT kompānija Apple tikai dažās Eiropas valstīs ir atļāvusi pārdot savu populāro mobilo telefonu iPhone, kas visā pasaulē ir vairāk nekā 8 miljoni eksemplāru.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

Papildināta – Rindā pēc jaunā iPhone 5 jau pieteikušies vairāki tūkstoši gribētāju

Dienas Bizness, 02.11.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmajā dienā kopš Latvijā uzsākta Apple jaunākā produkta iPhone 5 tirdzniecība pēc šī telefona izveidojusies jau vairākus tūkstošus gara «virtuāla rinda», Db.lv atklāja LMT pārstāvis Jānis Vēvers.

Papildināta ar 2., 3. un 4. rindkopu.

Latvijas sakaru operators LMT uzsāka Apple jaunākā viedtālruņa iPhone 5 tirdzniecību šā gada 2. novembrī, plkst. 9, kad sākās pieteikšanās jaunajiem iPhone 5 tālruņiem internetā.

Pirmajās piecās minūtēs telefonam internetā jau bija pieteikušies vairāk nekā simts cilvēku, bet neilgi pēc plkst. četriem pievakarē cilvēku skaits, kas pieteicās jaunā sīkrīka iegādei, pārsniedza vairāk nekā divus tūktošus, Db.lv pastāstīja LMT preses sekretārs Jānis Vēvers.

Viņš atzina, ka pašlaik pirmā iPhone 5 partija jau ir izpārdota, bet nākamnedēļ gaidāma otra jauno viedtālruņu partija.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) 26. septembrī uzsāks kompānijas Apple ražotā iPhone 3G tālruņa tirdzniecību Latvijā. Sākot no plkst. 10:00 vairāk kā 50 tirdzniecības vietās visā Latvijā būs pieejams Apple iPhone 3G, ko LMT piedāvā sadarbībā ar TeliaSonera, informē LMT.

iPhone 3G sevī apvieno visas iepriekšējās paaudzes iPhone revolucionārās iezīmes, kā arī papildus 3G tīkla funkcionalitāti. iPhone ir iebūvēts GPS, iekļauts Microsoft Exchange ActiveSync atbalsts un iPhone 2.0 programmatūra, kas ļauj darboties ar jaunajā App Store pieejamām lietojumprogrammām.

"LMT ir gandarīts, ka ir pirmais oficiālais iPhone 3G izplatītājs Latvijā, kas piedāvā saviem klientiem jaunākos mobilos pakalpojumus," saka LMT prezidents Juris Binde. "Vairāk nekā 5 000 cilvēku jau apliecinājuši savu interesi par iPhone, reģistrējoties LMT mājas lapā uz jaunumu saņemšanu par šo tālruni. Esam pārliecināti, ka piedāvājot iPhone 3G klientiem visā Latvijā, turpināsim nostiprināt savas jaunievedumu un mobilā tirgus līdera pozīcijas."

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

Papildināta - LMT: Apple «pazaudējusi» Latviju; iPhone 5 bez tarifu plāna var maksāt ap 500 latiem

Jānis Rancāns, 13.09.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valstu sarakstā, kurās no 28. septembra tiks uzsākta jaunā iPhone 5 tirdzniecībā, nav iekļauta Latvija. Apple viedtālruņu izplatītājs Latvijā LMT par Apple paziņojumu ir pārsteigts un skaidro radušos situāciju. Tikmēr nesubsidēts (bez piesaistes tarifu plānam) iPhone 5 Latvijā varētu maksāt ap 500 latiem.

(Papildināta no 7. rindkopas)

Ar jauno iPhone 5 Apple nāca klajā trešdien. Paredzēts, ka ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Austrālijas, Japānas, Honkongas un Singapūras iedzīvotaji iPhone 5 varēs iegādāties sākot ar 21. septembri.

Savukārt vēl 22 valstīs viedtālruņa tirdzniecību plānots uzsākt 28. septembrī. Šajā datumā iPhone 5 varēs iegādāties Austrijas, Beļģija, Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Lihtenšteinas, Lietuvas, Luksemburgas, Nīderlandes, Jaunzēlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas, Zviedrijas un Šveices iedzīvotāji, liecina Apple paziņojums.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izvērtējot esošo tirgus situāciju, Bite Latvija ir nolēmusi tuvākajā laikā iPhone 3G tālruņus Latvijas tirgū nepiedāvāt, raksta laikraksts Dienas bizness.

«Šis ir biznesa lēmums. Mēs piedāvājam mūsu klientiem unikālus BlackBerry risinājumus, kas ir jau kļuvuši populāri mūsu biznesa klientu vidū,» Db pastāstīja BiteLatvija Sabiedrisko attiecību menedžere Natalija Rodionova, atgādinot, ka Bite Latvija iepriekš bija paziņojusi, ka operators testē iPhone un izskata iespēju to piedāvāt Latvijā. Savukārt mobilo sakaru operators Tele2 ir iecerējis klientus pārsteigt ar citu tālruni, kas būšot līdzvērtīgs iPhone. «Pastāv iespēja, ka Tele2 tuvākajā laikā saviem klientiem piedāvās līdzvērtīgu tālruni iPhone, ja redzēs, ka klientiem rodas nepieciešamība pēc tā. Ja tā būs, tad uzreiz sekos piedāvājums,» atklāja Tele2 Sabiedrisko attiecību konsultante Elija Krauze.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien Latvijā, kā arī vēl 21 citā pasaules valstī, oficiāli uzsākas jaunākā Apple viedtālruņa iPhone 4S tirdzniecība. Latvijā ierīci tirgo operators Latvijas Mobilais Telefons (LMT).

Db.lv skaidroja LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Valdis Jalinskis – cilvēku interese par jaunajiem Apple viedtālruņiem ir liela. Latvijas iedzīvotāji sākuši pieteikties iPhone 4S iegūšanai savā īpašumā jau tad, kad tika izziņots, ka operators tos nolēmis tirgot.

Līdz šim vēlmi iegādāties iPhone 4S izteikuši vairāki tūkstoši cilvēku. LMT interneta vietnē pieejamā informācija liecina, ka iPhone 4S, pieslēdzot kādu no operatora tarifu plāniem, var iegādāties par vienu latu.

Kā novēroja Db.lv, LMT klientu apkalpošanas centrā Vecrīgā liela cilvēku aktivitāte nebija novērojama, kas skaidrojams ar to, ka tāpat iegādāties jauno iPhone 4S nemaz nevar. Iepriekš ir jāveic pieteikšanās procedūra LMT interneta vietnē.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apple iPhone 7 kļuvis ūdensizturīgs un piedzīvojis dažas kosmētiskas izmaiņas, taču pārlieku atgādina iepriekšējās paaudzes modeli

Āboltelefonu lietotāji jau bija pieraduši pie ritma, ka ik pēc diviem gadiem viņiem tiek piedāvāts «pilnībā pārveidots» modelis. Tādēļ šogad ar nepacietību tika gaidīts, kādas dizaina izmaiņas būs piedzīvojis iPhone 7. Nez, vai kāds vispār pieļāva domu, ka septembra sākumā prezentācijā ieraudzīs to pašu pāris gadus seno iPhone 6 korpusu ar dažām niecīgām vizuālām pārvērtībām.

Par spīti Apple sarūpētajam pārsteigumam, Latvijā interese par iPhone nav mazinājusies, un šogad to gandrīz vienlaikus prezentēja neierasti daudz pārdevēju. Pie DB iPhone 7 testa modelis ieradās nevis no kāda mobilo sakaru operatora, bet gan no veikala iDeal, savukārt iPhone 7 Plus, ko aprakstīsim kādā no nākamajiem numuriem – no Euronics.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar iPhone X Apple pierāda, ka nav aizmirsis, kā izstrādāt inovatīvus risinājumus

Viedtelefonu tirgus izveidošanā nenovērtējamu pienesumu devušā iPhone desmit gadu jubilejā Apple savus cienītājus aplaimojis ne vien ar ikgadējo «āboltelefona» uzlabojumu iPhone 8 veidolā, bet arī krietni pārveidotu jubilejas versiju iPhone X. Un, ja «astotnieka» pirmajā tirdzniecības dienā pircēju attieksme bija neierasti vēsa, tad X jeb «desmitnieks» parādīja, ka fanātisko Apple lietotāju entuziasms joprojām nav pagaisis. Kilometriem garas rindas metropolēs, un arī Rīgā prezentācijas pasākumā Euronics veikalā visi pieejamie eksemplāri tika izķerti dažās minūtēs.

Vai tiešām tādai ažiotāžai ir pamatots iemesls? Jāsāk ar to, ka iPhone X iestrādātas vairākas tehnoloģijas, kas vismaz Apple ir jaunums. Ārpus kaliforniešu apjūsmotāju pulka gan lielākā daļa no tām jau labu laiku ir redzētas un aptaustītas. Tomēr pieminēšanas vērtas tās ir.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais telefons (LMT) 31.jūlijā uzsāks iPhone 3GS tirdzniecību Latvijā.

Tas šobrīd ir ātrākais un jaudīgākais iPhone. Plašāka informācija par iPhone 3GS ir pieejama Apple mājas lapā www.apple.com/iphone, Db paskaidroja LMT preses sekretāre Elīna Lidere.

Atkarībā no trijiem pieejamiem iStyle tarifu plāniem, iPhone 3GS 16GB cenas noteiktas 15 Ls, 73 Ls, 131 Ls, bet iPhone 3GS 32GB cenas noteiktas - 79 Ls, 137 Ls, 194 Ls. Jāņem vērā, ka katram pieslēgumam ir atšķirīga fiksētā mēneša maksa, pirmā mēneša maksa jaunam pieslēgumam un noteiktais bezmaksas sarunu, sms, MMS un datu pārraides iekļautais apmērs. Plašāka informācija par cenām un tarifu plāniem pieejama LMT mājas lapā www.lmt.lv/iphone.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

TeliaSonera šodien nākusi klajā ar paziņojumu, ka parakstījusi vienošanos ar kompāniju Apple par tās produkta iPhone izplatīšanu.

Līgums paredz, ka TeliaSonera kompānijas Apple telefonu iPhone izplatīs Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Somijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā jau šogad.

TeliaSonera atsakās komentēt, vai līgums ar Apple par iPhone izplatīšanu tai dod ekskluzīvā izplatītāja tiesības, kā arī nekomentē, uz kuriem iPhone modeļiem attiecas šis līgums, informē aģentūra Reuters.

Arī db.lv sazvanītie LMT pārstāvji pagaidām nesniedza nekādus komentārus, kad un kādiem modeļiem varēt sākt iPhone izplatīšanu Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lattelecom nevajadzētu apvienot ar Latvijas mobilo telefonu (LMT), ja LMT samazinātu izmaksas un akcionāri tam nedaudz iedotu kapitālu, bet Lattelecom varētu dzīvot, ja tam būtu kāds mobilo sakaru bizness.

Tā, jautāts par alternatīviem situācijas risinājumiem šobrīd ministrijām izskatīšanā iesniegtajam Lattelecom valdes priekšsēdētāja Jura Gulbja izstrādātajam un virzītajam plānam par Lattelecom un LMT apvienošanu, Db.lv atzina Lattelecom padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins.

«Ja mums vai nu akcionāri ļautu piedalīties izsolēs, kas līdz šim mums nav ticis ļauts, vai ļautu nopirkt Biti, ko drīzāk neļaus Konkurences padome, tad, visdrīzāk, mēs varētu iztikt bez LMT,» viņš atklāja. Pēc Lattelecom padomes priekšsēdētāja teiktā, Lattelecom ar LMT gribējis panākt kopīgu sinerģiju, neapvienojoties, tomēr LMT neesot gribējis sadarboties.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viedtālruņu attīstība šobrīd ir ļoti strauja – ik gadu to lietotājiem tiek piedāvāta virkne dažādu inovāciju, un izņēmums nav arī Apple radītais iPhone 8. Vai zini, kā šis telefona modelis var palīdzēt Tavās ikdienas gaitās? Uzzini par to šajā rakstā!

Drošība – pamatu pamats

Šis aspekts gan nav saistīts tikai jaunāko iPhone modeli – drošība ir bijusi Apple prioritāte kopš laika gala. Tā, piemēram, ikviena aplikācija, kas nonākusi aplikāciju veikalā jeb App Store, tiek rūpīgi pārbaudīta, turklāt arī vecākām ierīcēm ilgstoši tiek piedāvāti jaunākie atjauninājumi, kas ir ļoti būtiski no drošības viedokļa. Paaugstinātu drošību sniedz arī biomehānisko datu (pirksta nospiedums vai, iPhone X gadījumā – sejas atpazīšana) izmantošana telefona lietošanai. Šī funkcija turklāt ļauj ne tikai atbloķēt telefonu, bet arī veikt pirkumus App Store un Apple Play. Savukārt tiem, kas uztraucas par šīs sistēmas drošību, jāmin Apple sniegtie dati – pirkstu nospiedumu lasītāja kļūdas procents ir vien 0.002% jeb 1 reize no 50 000, savukārt Face ID kļūdas procents ir vēl zemāks – 0.0001% (1 reize no 1 000 000).

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Apple prezentējusi «zelta iPhone» un «lēto iPhone»; par Latvijas tirgu nav zināms

Dienas Bizness, 11.09.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Apple prezentējusi divas jaunākās viedierīcies - «zelta» iPhone 5s, kas aprīkots ar pirkstu nospiedumu atpazīšanas drošības sistēmu, kā arī iPhone 5C, kura cena dara Apple produktu pieejamāku pircējiem. Pašlaik gan nav zināms, kad Apple jaunumi varētu nonākt Latvijas tirgū, Db.lv norādīja Latvijas Mobilais telefons pārstāve Elīna Lidere.

Zināms, ka iPhone 5C cena ASV tirgū būs no 99 līdz 199 ASV dolāriem, slēdzot līgumu uz diviem gadiem, un tas būs pieejams piecās krāsās. Savukārt iPhone 5s, kuram bez pirkstu nospiedumu atpazīšanas tehnoloģijas ir arī jaudīgāks procesors un labāka fotokamera, maksās no 199 līdz 299 ASV dolāriem. Tikmēr Apple Lielbritānijas mājaslapā iPhone 5C cena norādīta 469 - 549 Lielbritānijas mārciņu (390 - 459 Ls) apmērā, bet iPhone 5s Apvienotajā Karalistē maksās 549 - 709 mārciņas (459 - 589 Ls).

Tehnoloģiju nozares pētījumu kompānijas CCS Insight eksperts Bens Vūds (Ben Wood) medijam BBC norādīja, ka «5C modelis ir tālu no lēta», ja, neslēdzot līgumu ir nopērkams par 469 mārciņām. Šī cena ir lielāka nekā tika prasīts par 4S modeli ar tik pat lielu atmiņu. Daži eksperti lēš, ka drīzumā 4S modelis tiks izņemts no pārdošanas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vienas nedēļas laikā pie mobilo sakaru operatora Bite Latvija vērsušies divi Latvijas Mobilā telefona (LMT) klienti, kas saskārušies ar nelikumīgu LMT rīcību šo uzņēmumu mobilā operatora nomaiņas procesā, Db informēja Bite.

Bite uzskata, ka LMT pārkāpj Regulatora apstiprinātos Numura saglabāšanas pakalpojuma noteikumus. Tā rezultātā radīti būtiski finansiālie un morālie zaudējumi diviem uzņēmumiem - Levadija Holding un Uzars celtniecība.

«Piesakoties mobilā operatora nomaiņai uz Biti, saņēmām no LMT rēķinu ar apmaksas termiņu tajā pašā dienā. Apstākļu dēļ elektronisko rēķinu atvērt varējām vien pēc divām dienām, līdz ar to arī apmaksu veicām 2 dienas vēlāk, bet, pat nesagaidot mūsu maksājumu, LMT ne tikai atslēdza ienākošos un izejošos zvanus, bet arī vienpusēji lauza līgumu, kā rezultātā mēs nevaram atgūt savus mobilo tālruņu numurus. Zvanot uz mūsu tālruņiem dzirdamais «Šāds numurs neeksistē» ir graujošs uzņēmuma reputācijai laikā, kad valstī valda krīze,» žēlojas Levadija Holding finanšu direktore Ilze Skujiņa.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

iPhone gribētāju skaits diezgan liels (foto)

, 26.09.2008

Db.lv izdevās arī notvert brīdi, kas iPhone 3g iegādājās Latvijas Motoklubu asociācijas (LMA) prezidents Jānis Gaigals.

Foto: Ritvars Bīders, Db.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien plkst. 10.00 Latvijas Mobilais telefons (LMT) uzsāka Apple ražotā mobilā telefona iPhone tirdzniecību. Db.lv, apstaigājot dažas no iPhone tirdzniecības vietām, secina, ka pieprasījums pēc revolucionārā telefona ir diezgan liels.

Jau no paša iPhone tirdzniecības sākumā - tieši plkst. 10.00 - Galerijā Centrs esošajā Trodeks veikalā ieradās divi interesenti, kas uzreiz arī nolēma iegādāties tālruni uz LMT piedāvātajiem nosacījumiem. Pāris minūtes vēlāk veikalā jau grozījās vairāk cilvēku, kas acīmredzot arī bija nobrieduši iegādāties iPhone.

Turpat Galerijas Centrs ceturtajā stāvā atrodas arī veikals Capital, kas sadarbībā ar LMT arī šodien plkst. 10.00 sāka piedāvāt iPhone. Aprunājoties ar veikala pārdevēju, Db.lv uzzināja, ka uz tirdzniecības vietu zvanījuši jau četri cilvēki, kas katrs sev aizrunājuši iPhone telefonu. Šajā veikalā no rīta cilvēku bija pamaz, bet tas, visticamāk bija tāpēc, ka prece [iPhone] vēl nebija izlikta stendā, un pircēji tika aicināti iegriezties pēc pāris minūtēm. Capital veikala pārdevējs zināja teikt, ka tikpat liela interese esot arī tad, ja parādās kāds jauns iPod mūzikas atskaņotājs. Parasti pircēju apetīte uz jaunajām populārām ierīcēm ilgst aptuveni mēnesi un pēc tam jau interese zūd, saka veikala pārdevējs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

Papildināta - iPhone 7 cena Latvijā būs no 769 eiro; iPhone 7 plus - no 919 eiro

LETA, Zane Atlāce - Bistere, 16.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV informācijas tehnoloģiju giganta Apple jaunākā viedtālruņa iPhone 7 cenas Latvijā būs no 779 eiro, bet iPhone 7 plus - no 919 eiro, atkarībā no modeļa specifikācijas.

Kā apstiprināja iPhone 7 oficiālā izplatītāja Latvijas Mobilais telefons (LMT) pārstāve Elīna Lidere, jaunie viedtālruņi LMT veikalos būs pieejami no 23.septembra, un iPhone 7 cena būs, sākot no 779 eiro vai 36 eiro mēnesī ar Atvērto līgumu, bet iPhone 7 plus - sākot no 919 eiro vai 42 eiro ar Atvērto līgumu.

Viņa prognozēja, ka pieprasījums pēc jaunajām ierīcēm būs lielāks nekā piedāvājums. iPhone 7 sākotnēji būs pieejams atsevišķos LMT veikalos, par kuriem pirms tirdzniecības uzsākšanas paziņos visiem, kuri LMT mājaslapā būs pieteikušies iPhone 7 jaunumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mikroblogošanas vietnes Twitter lietotāji Latvijā norāda, ka iPhone 5s līdzinās tā priekštecim, savukārt iPhone 5C modeļa dizains ir pilnīgi atšķirīgs no iPhone priekšteču izskata, savukārt citi to nodēvējuši par «pilnīgu izgāšanos». Tajā pašā laikā neviennozīmīgu attieksmi izpelnījusies pirkstu nospiedumu atpazīšanas tehnoloģija - tai ir gan kritiķi, gan piekritēji, novēroja Db.lv.

Db.lv apkopojis Twitter lietotāju atziņas par jaunajām Apple ierīcēm:

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV informācijas tehnoloģiju gigants "Apple Inc." otrdien rīkotajā virtuālajā mediju pasākumā prezentēja četrus jaunus viedtālruņa "iPhone" modeļus, kas gan nepiedāvā satraucošas dizaina izmaiņas vai revolucionāras funkcijas, vismaz salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes ierīcēm.

Tā vietā "Apple" jaunajiem telefoniem - "iPhone 13 mini", "iPhone 13", "iPhone 13 Pro" un "iPhone 13 Pro Max" - sniedzis paredzamus uzlabojumus, starp kuriem ir uzlabotas kameras, ilgākas darbības akumulators un ātrāka apstrādes jauda.

Turklāt pretstatā iepriekš izskanējušajām baumām uzņēmums šos atjauninājumus nodrošinājis, nepaaugstinot viedtelefonu modeļu pamata cenu.

"iPhone 13 Pro" ar 6,1 collas ekrānu un "iPhone 13 Pro Max" ar 6,7 collu ekrānu aprīkots ar "Apple" jauno un jaudīgo "A15 Bionic" procesoru, kas, pēc uzņēmuma apgalvotā, esot ātrākais procesors, kāds jebkad uzstādīts viedtelefonā. Tas sniegs "iPhone" uzlabotas mašīnmācīšanās spējas, tostarp iespējas veikt reāllaika video analīzi un analizēt tekstu fotogrāfijās.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Tele2" ir kļuvis par pirmo operatoru Latvijā, kura 5G tīklā ir iespējams lietot iPhone viedtālruņus, informē uzņēmums.

Tas nozīmē, ka "Tele2" klienti, kuriem ir iPhone 13, iPhone 12 un iPhone SE (3. paaudzes) telefoni, var pieslēgties "Tele2" 5G tīklam un baudīt tā priekšrocības.

"Līdz ar 700 MHz frekvenču spektra iegūšanu, kas ir nepieciešams 5G tīkla plašāka pārklājuma veidošanai, un iPhone funkcionalitātes papildinājumu, sniedzot iespējas "Tele2" klientiem 5G tīklā izmantot vairākus iPhone modeļus, 5G tehnoloģijas attīstība uzņem gaitu. "Tele2" aprīlī sāks aktīvu 5G pārklājuma izvēršanu visā valstī. Šobrīd mūsu 5G tīkls darbojas 16 apdzīvotās vietās Latvijā un līdz gada beigām šādu vietu skaits pieckāršosies", stāsta "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. "Paplašinoties 5G tīkla pārklājumam, ieguvēji būs arī 4G tīkla lietotāji, jo 5G tīklu primāri plānots izvērst vietās, kur nepieciešama papildu kapacitāte 4G tīklā."

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

iPhone 5c zemi pārdošanas rādītāji – Apple uz pusi samazinās to ražošanu

Jānis Rancāns, 14.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV tehnoloģiju kompānija Apple samazinās jaunākā viedtālruņa iPhone 5c ražošanas apjomus no 300 tūkstošiem vienību dienā uz 150 tūkstošiem, atsaucoties uz anonīmiem avotiem nozarē, vēsta Ķīniešu mediji.

Lai gan iemeslus šādai rīcībai Apple atteikusies nosaukt, ražošanas apjomu samazināšana tiek saistīta ar zemāku pieprasījumu pēc iPhone 5c, salīdzinot ar otru viedtālruni – iPhone 5s. Saskaņā ar mobilo ierīču tirgus pētījuma kompānijas Localytics aplēsēm, pirmajās 48 stundās pēc jaunāko Apple viedtālruņu nonākšanas tirdzniecībā ASV, iPhone 5s ticis nopirkts 3,4 reizes vairāk nekā iPhone 5c.

Analītiķi prognozē, ka gada trešajā ceturksnī Apple piegādās 10,4 miljonus iPhone 5c modeļu. Kopumā gan Apple iPhone 5c un 5s pārdošanas apjomi tiek raksturoti kā spēcīgi. iPhone 5c ar samazinātu cenu tika paredzēts, lai efektīvāk uzrunātu pircējus jaunizaugsmes valstīs. Tomēr, piemēram, Ķīnā viedtālruņa tirdzniecības rādītāji likuši vilties, norāda vietējais medijs C Technology.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Apple akcijas cenai potenciāls sasniegt vēsturiski augstāko līmeni

Žanete Hāka, 19.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā nedēļā tehnoloģiju kompānijas Apple akcijas cena pieaugusi par 12,5%, sasniedzot aptuveni 115 dolārus, un patlaban vērtspapīra cenai ir potenciāls sasniegt vēsturiski augstāko līmeni, raksta 24/7 Wall St.

Lielais pieprasījums pēc iPhone 7 ir veicinājis strauju ražotāja akcijas cenas pieaugumu – no 90 dolāriem maijā līdz 115 dolāriem patlaban. Tādējādi patlaban akcijas cena dodas pretī tās vēsturiski augstākajai atzīmei – 132 dolāriem, ko tā sasniedza pērnā gada maijā.

Neskatoties, ka domas par jauno iPhone 7 dalās, pieprasījums pēc viedtālruņa strauji aug – pēc ierīces prezentācijas gan daļa lietotāju pauda vilšanos par jaunajām bezvadu austiņām un pārāk mazo inovāciju skaitu, taču tas, kā redzams, nespēj apturēt uzņēmuma augšupeju.

ASV informācijas tehnoloģiju giganta Apple jaunākā viedtālruņa iPhone 7 cenas Latvijā būs no 779 eiro, bet iPhone 7 plus - no 919 eiro, atkarībā no modeļa specifikācijas, informē LMT.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lēmums Latviju neietvert to valstu vidū, kurās jau septembrī sāk pārdot Apple jauno produktu - viedtālruni iPhone 5 -, ne tikai izraisījis šai kompānijai uzticīgo fanu vilšanos, bet arī var veicināt viedtālruņu pelēko tirgu un padarīt intensīvāku to pirkšanu ārvalstīs, jo Apple moderno tehnoloģiju cienītāji meklēs visdažādākos ceļus, kādos savu sapņu preci iegūt, vēsta laikraksts Diena.

Šādu viedokli izsaka moderno tehnoloģiju eksperts Juris Kaža, kā arī daudzi viedtālruņu piekritēji, norāda laikraksts.

Savukārt oficiālā Apple dīlera mūsu valstī - Latvijas Mobilā telefona (LMT) - pārstāvji joprojām pauž tikai neizpratni par to, kāpēc Latvija izslēgta no iPhone 5 tirgošanas vietu saraksta, kā arī neziņu par to, kad gan varētu pienākt tas laimīgais datums, kurā modernais viedtālrunis būs ērti un oficiāli nopērkams LMT koordinētajās tirdzniecības vietās.

IPhone 5 uzvaras gājiens pasaulē sākās 21. septembrī. Otrā iPhone 5 pasaules iekarošanas tūre sākšoties 28. septembrī. Tieši neiekļūšana otrajā kārtā arī izraisījusi Latvijas dīlera un potenciālo pircēju neizpratni.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais telefons (LMT) pirmo Apple ražoto iPhone 3G telefonu izsolē pārdevis par 1 400 Ls, ko iegādājās Eiropas Hitu radio vadītājs Uģis Polis.

LMT iegūtos līdzekļus no telefona pārdošanas kā ziedojumus nodeva Latvijas Bērnu dzirdes centram. Sākotnējā iPhone 3G izsoles cena bija 500 Ls.

"LMT ir gandarīts, ka ir pirmais oficiālais iPhone 3G izplatītājs Latvijā," sacīja LMT prezidents Juris Binde, piebilstot, ka līdz šim interesi par iPhone 3G ir izrādījuši jau vairāki tūkstoši cilvēku. "iPhone tiešām ir hīts," teica J.Binde.

Iedzīvotāji interesi par iPhone 3G izrāda, bet garas rindas šobrīd pie tirdzniecības vietām nav novērojamas.

Jau vēstīts, ka piektdien sākot no desmitiem rītā populārais iPhone 3G ir pieejams vairāk nekā 50 tirdzniecības vietās visā Latvijā. Tālruni var iegādāties DT Mobile, Pērkons un dēli un Capital tirdzniecības vietās, slēdzot līgumu ar LMT uz 24 mēnešiem un izvēloties kādu no trīs jaunajiem pieslēguma veidiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Visticamāk, Apple izdosies pārdot miljoniem iPhone 4S, ņemot vērā, ka tā priekštecis ceturkšņa laikā pārdots 20 miljonos eksemplāru, tomēr, salīdzinot ar iepriekšējiem iPhone, kas pārsnieguši viens otra pārdošanas rekordus, jaunākais Apple viedtālrunis varētu būt pirmā melnā avs iPhone ģimenē.

Jaunākais Apple viedtālrunis iPhone 4S, pēc vairāku ekspertu domām, nav tas, ko sabiedrība gaidīja pēc vairākām ASV tehnoloģiju kompānijas jauno produktu prezentācijām, kas ikreiz mēdza satricināt pasauli.

Tieši otrādi, piemēram, iPhone 4S vizuālais izskats ne ar ko neatšķiras no tā priekšteča – nav nedz gaidītais 4 collu ekrāns, kas jau vairāk kā gadu ir Android ierīcēm, nedz citi jauninājumi, par kuriem tika spekulēts pirms jaunākā iPhone oficiālās izziņošanas, raksta Denver Post.

Par to liecina arī pēc jaunā iPhone izziņošanas Twitter vidē nonākušais un nu jau relatīvi populārais apzīmējums iFail, kas tiek attiecināts Apple jaunās ierīces.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pusnaktī no ceturtdienas uz piektdienu iDeal veikalā tirdzniecības centrā Akropole tika prezentēti jaunie iPhone 11.

«Apple fani, kas ieradās šeit šovakar, kā arī milzīgais priekšpasūtījumu skaits liecina, ka interese par Apple ierīcēm katru gadu pieaug. Priekšpasūtījumu statistika rāda, ka pircēji biežāk izvēlas iPhone 11 Pro Max un tikko prezentēto pusnakts zaļo krāsu. Gandrīz tikpat populāra ir astropelēkā krāsa,» stāsta iDeal mārketinga vadītāja Anna Klimoviča. Pēc viņas teiktā, vērojama jauna tendence – lietotāji vairāk izvēlas lielākas ietilpības tālruņus. Priekšpasūtījumu statistika liecina, ka vairākums pircēju priekšroku deva viedtālruņiem ar 256 GB lielu krātuvi.

iPhone 11: svarīgākās inovācijas

10. septembrī Kalifornijā tika prezentēti iPhone 11.sērijas viedtālruņi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazumtirdzniecība

Pēc tiesas prāvas zaudēšanas Qualcomm Vācijā varētu tikt aizliegta iPhone tirdzniecība

LETA--AFP, 21.12.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vācijas tiesa ceturtdien lēmusi par labu ASV mikroshēmu ražotājam «Qualcomm» patentu strīdā ar ASV informācijas tehnoloģiju gigantu «Apple», kas varētu novest pie viedtelefonu «iPhone» pārdošanas aizlieguma Vācijā.

Šī pēdējā laikā jau ir otra nozīmīgā uzvara «Qualcomm» pēc tam, kad tiesa Ķīnā 10.decembrī atsevišķa patentu strīda dēļ valstī izdeva aizliegumu «iPhone» tirdzniecībai.

«Šis lēmums faktiski aizliedz Vācijas tirgū piedāvāt un izvietot, tostarp pārdot gala produktus. Šis lēmums ietekmē »iPhone 7 plus«, »iPhone 7«, »iPhone 8«, »iPhone 8 plus« un »iPhone X« modeļus,» norāda Minhenes reģionālā tiesa.

Ņemot vērā to, ka «Apple» šo sākotnējo tiesas lēmumu var apstrīdēt, tiesa pavēstīja, ka rīkojums aizliegt ietekmēto «iPhone» modeļu tirdzniecību varētu tikt noteikts nekavējoties, ja «Qualcomm» samaksātu drošības depozītu 668,4 miljonu eiro apmērā.

Tiesa skaidro, ka tik liela summa noteikta tāpēc, ka šāds varētu būt kompensācijas apjoms, kas varētu tikt piešķirts «Apple», ja «iPhone» ražotājs veiksmīgi apstrīdētu Minhenes reģionālās tiesas lēmumu augstākā tiesas instancē.

Komentāri

Pievienot komentāru